"آگاهی نامهء " دیگران (مجموعه ای از اخبار روز)

آنچه که در اینجا می آید - و سعی میشود که روزانه بیاید - ، فرستاده های دوستان  از طریق ایمیل می باشد . من تنها تکثيرکننده ام و قصد تنها اطلاع رسانی است ونه جانبگیری.

يکشنبه ، 24 بهمن  89

فرستنده : اوتانِس

www.rudarru.net

عکس / شعار نویسی برای 25 بهمن

آژانس ايران خبـــــــــــــر: درماه بهمن ايران شاهد افزايش فعاليتهاي تبليغي عليه حكومت ديكتاتوري است , از جمله اين فعاليتها دعوت گسترده مردم به شركت در تظاهرات 25 بهمن ميباشد . زمان ومكان تجمع به شيوه هاي مختلف ا زطريق اينترنت ونوشتن در روي ديوارها و معابر عمومي وگاه چسباندن تراكت انجام ميگيرد . عكس هاي زير برخي از اين ابتكارات اطلاع رساني را نشان ميدهد
عکس/ تظاهرات مردم آزادیخواه الجزایر، شنبه 23 بهمن

وائل غنيم از مردم ایران بخاطر اعلام تظاهرات ۲۵ بهمن سپاسگزاری کرد

صدای آمریکا - وائل غنیم، فعال مصری که به عنوان یک قهرمان و یکی از رهبران قیام مردم مصر بر سر زبانها افتاده است، در مصاحبه ای با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مردم ایران به خاطر سازماندهی تظاهرات روز ۲۵ بهمن در همبستگی با مردم مصر و تونس سپاسگزاری و از جنبش حقوق مدنی مردم ایران حمایت کرد.

آقای غنیم در سازماندهی اعتراضاتی که در دو هفته اخیر پایه های حکومت مصر را به لرزه درآورده است نقش بارز و اساسی داشته است. وی با استفاده از وبلاگ خود در فیس بوک مردم مصر را برای اعتراضات خیابانی بسیج کرد. وائل غنیم در تظاهرات و مصاحبه های خود همیشه با دستبند سبز شرکت می کند، و همین دستبند سبز و فعالیتهای غنیم است که علاقه مردم ایران را به وی جلب کرده است.

وقتی کمپین حقوق بشر درباره انگیزه استفاده از دستبند سبز و اینکه آیا این دستبند نشانه همبستگی با مبارزه مردم ایران است از وی سؤال کرد، غنیم در پاسخ گفت : انتخاب رنگ این دستبند تصادفی بوده است؛ اما خوشحالم که این برداشت از آن شده است.

وی در پیامی به مردم ایران گفت : من به همه ایرانیان می گویم که از ما مصریان یاد بگیرید، همانطور که ما از شما یادگرفته ایم که آخر این وقایع این قدرت مردم است که پاینده است، و مردم آنچه را که میخواهند می توانند به آن دست بیابند. اگر ما متحد شویم، و اگر اهداف خود را باور داشته باشیم، در اینصورت رؤیاهای ما به واقعیت می پیوندند.

آقای غنیم که یکی از مدیران شرکت گوگول است و با گرفتن مرخصی برای شرکت در مبارزات مصر، به قاهره رفته بود و مدت ۱۰ روز در بازداشت مقامات مصر بود، و هفته گذشته آزاد شد.

اجرای حکم دو سال زندان محسن غمین

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: محسن غمین دانشجوی دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)، با اجرایی شدن حکم دو سال حبس تعزیری و صدور حکم جلب وی در تاریخ ۲۳ بهمن ۸۹ خود را به زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اتهامات مطرح شده علیه وی اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروهک مارکسیستی و اجتماع و تبانی علیه نظام است که مبنای صدور دو سال حبس تعزیری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه برای وی قرار گرفت و این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر نیز به تایید رسید.

لازم به ذکر است که این فعال دانشجویی، بدون حضور وکیل مدافع در دادگاه شرکت کرده و امکان ارائه دفاعیه حقوقی در دادگاه را نیز نداشته است.

محسن غمين فعال دانشجويی سوسياليست مقطع کارشناسی رشته ی مهندسی عمران که در دانشگاه پلی تکنيک تهران تحصيل می کند آذرماه سال ۸۶ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و مدت ۴۸ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوين به سر برد و سپس به قيد وثيقه موقتاً آزاد شد. وی همچنين در اسفند ۸۷ در جريان اعتراض دانشجويان پلی تکنيک به دفن شهيد دانشگاه از سوی کميته انضباطی دانشگاه به دو ترم محروميت از تحصيل با احتساب سنوات محکوم شد و مدت يکسال به دانشگاه ممنوع الورود شده بود.

محکومیت آریا آرام‌نژاد خواننده آهنگ "علی برخیز" به ده ماه حبس تعزیری

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: آریا آرام‌نژاد از خوانندگان جوان موسیقی در ایران و خواننده آهنگ "علی برخیز" به اتهام "اقدام عليه امنيت ملي" و "تباني براي براندازي نظام" به 10 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، این حکم توسط مراجع قضایی و از طریق تماس تلفنی به وی ابلاغ شده است.

بیانیه کمیسیون زنان جبهه مشارکت؛ آزادی همه زندانیان و خصوصاً زنان زندانی

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی روز گذشته با صدور بیانیه‌ای در محکومیت موج گسترده دستگیری‌های اخیر، خواستار آزادی تمامی زندانیان بی‌گناه و خصوصاً زنان زندانی گردید.

بسمه تعالی

به نام خدایی که انسان را آفرید و او را کرامت بخشید و اشرف مخلوقات قرار داد.

امسال جشن سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی برگزار شد که بسیاری از یاران و فرزندان امام به دلیل انحرافات چشمگیر مسئولان از مسیر و راه امام و آرمان‌های انقلاب دل‌خون بودند. امسال جشن پیروزی با آزادی اسرای بی گناه اعم از زن و مرد به شیرین کامی خانواده‌های زندانیان سیاسی منجر نشد. امسال مسئولین حکومتی آن چنان غرق در حوادث و رویدادهای منطقه و کشورهای عربی و آفریقایی مسلمان بودند که مسائل کشورشان را فراموش کردند و مرگ را برای همسایه نکو دانستند و خود را روئین تن و جاودانه فرض کردند و از همین رو نسبت به خواست مردم که رهایی زندانیان مظلوم بود بی اعتنایی پیشه کردند.

فریاد زندانی سیاسی آزاد باید گردد که برآیند خواست عمومی مردم در سال 57 بود، اینک پس از گذشت سی و دو سال هنوز فریاد غالب است. هنوز مخالفینی که در چارچوب قانون اعتراض و مخالفتشان را ابراز داشته‌اند با بی قانونی در حبسند و عنوان زندانی سیاسی به دلیل تعریف نشدن جرم سیاسی و به رسمیت نشناختن زندانی سیاسی توسط حکومت تنها معنایی عرفی دارد و هنوز مردم با مظلومان هم دلی می‌کنند و برای آزادی زندانیان سیاسی امّن یجیب می‌خوانند.

انتظار می‌رفت در آستانه بیست و دوم بهمن همه زندانیان سیاسی و به ویژه زنان دربند رها شوند اما نه تنها چنین نشد بلکه موج گسترده‌ای از دستگیری‌های جدید که هنوز علت آن‌ها توسط دادستان اعلام نشده است، امید به رهایی آزادگان دربند را با ناامیدی روبرو کرد. نمی‌دانیم درخواست مجوز راه‌پیمایی برای روز 25 بهمن برای اعلام هم بستگی با مردم ظلم ستیز کشورهای منطقه توسط رهبران جنبش سبز چه ربطی می‌تواند داشته باشد به ممانعت از آزادی زندانیان سیاسی؟ اما بی شک آغاز هفته وحدت و ایام ولادت با سعادت پیامبر رحمت که سیره عملی‌اش درسی بزرگ برای همه ما پیروان اوست به ما یادآور می‌شود که مخالف حرمت دارد، احترام دارد ولی تنبیه و زندان ندارد. ما در آستانه میلاد نبی اکرم (ص) انتظار داریم همه زندانیان بی‌گناه و خصوصاً زنان زندانی از بند رها شوند و به خانه و کاشانه خود بازگردند و خانواده‌های آنان بیش از این صدمات و لطمات روحی و جسمی را متحمل نشوند. از بانوی قرآن پژوه هاله سحابی که اخیراً به زندان فراخوانده شده تا بهاره و مهدیه و هنگامه و سایر زنان سیاسی دربند تا فریبا ابتهاج و نزهت امیرآبادیان و همه دانشجویان و روزنامه نگاران و فعالان سیاسی و مدنی دیگر که اوین به تازگی اقامتگاه آنان شده است. عید واقعی برای همه ما در این ماه فرخنده ربیع و ایام مبارک آن، رهایی همه آزادگانمان از بند است و امیدواریم مدعیان مسلمانی و دستگاه قضا به این خواسته عمومی تن دردهند و بیش از این مردم را به مقابله با بی عدالتی‌های موجود و ظلم مستمر نسبت به زندانیان و خانواده‌هایشان تحریک و ترغیب نکنند.

والله بصیر بالعباد

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی

23/11/1389

تمدید بازداشت سعید ساعدی نویسنده کرد

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: با گذشت بیش از 45 روز از بازداشت سعید ساعدی شاعر و روزنامه نگار کرد، قرار بازداشت وی به مدت یک ماه دیگر تمدید شده و نامبرده به علت شکنجه‌های جسمی در وضعیت بدی به سر می‌برد.

به نوشته کردیش پرسپکتیو، این نویسنده کرد همچنان در شرایط بسیار وخیم جسمانی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به سر برده و قرار بازداشت وی از تاریخ شانزدهم بهمن ماه به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است. خانواده سعید ساعدی تاکنون تنها یک مکالمه یک دقیقەای با فرزندشان داشتەاند که همین امر نگرانی شدید آن‌ها را در خصوص وضعیت نامبرده، به دنبال داشته است.

عدم امکان ملاقات و تمدید مجدد قرار بازداشت، احتمال تحت فشار بودن و شکنجەی این شاعر کرد را تقویت می‌کند.

بنا به برخی اطلاعات رسیده، به دلیل شکنجەهای فیزیکی، آقای ساعدی از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده است.

این منبع مطلع همچنین خبر منتشر شده از سوی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی را که در آن گفته شده بود که سعید ساعدی بر اثر شکنجه جان خود را از دست داده، به شدت تکذیب نمود.

سعید ساعدی شاعر و روزنامەنگار کرد در شامگاه یک شنبه پنجم دی ماه به همراه شماری از فعالان کرد و هشت تن از اعضای خانواده حبیب الله لطیفی بازداشت شد.

با گذشت یک هفته از این بازداشت‌ها، تعدادی از دستگیر شدگان از جمله خانواده لطیفی آزاد شدند. در روزهای بعد نیز برخی از بازداشت شدگان با سپردن وثیقه‌های سنگین آزاد شدند.

در این میان یحیی قوامی دیگر فعال کرد که در همان روز بازداشت شد در شرایط مشابهی به سر می‌برد و اطلاع دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.

احضار و محرومیت شش دانشجوی خواجه نصیر

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: گزارش‌ها حاکی از احضار تعدادی از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات و همچنین احکام محرومیت از تحصیل 4 تن دیگر از دانشجویان این دانشگاه می‌باشد.

به گزارش تحول سبز، در پی سرکوب فعالین دانشجو در دانشگاه‌های سراسر کشور دانشگاه خواجه نصیر نیز از این حملات مصون نبود. از جمله حرکات اعتراضی دانشجویان خواجه نصیر می‌توان به تجمع در سال روز بازداشت میلاد اسدی (نه آذر)، پخش تراکت و تجمع در اعتراض به حذف یارانه‌ها در روز سی‌ام آذر اشاره نمود.

مأموران حراست دانشگاه و وزارت اطلاعات پس از انجام این حرکات اعتراضی فشار بر فعالین دانشجویی این دانشگاه را افزایش دادند بطوریکه ۲۰ نفر از دانشجویان پیش از ۱۶ آذر به دانشگاه ممنوع الورود و ۵۰ دانشجو به حراست دانشگاه احضار و توسط معاونین حراست (عیسی عباسی و بهروز کرد) بازجویی شدند.

دردی ماه گذشته نیز ۶ نفر از فعالین دانشجویی این دانشگاه به نام‌های آوات پورعبداللهی، رها لک، برزان محمدیانی، رضا زراعت پیشه، کامیاب گیوهکی و کامیار گیوهکی با تماس تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده، در جریان بازجویی‌ها مورد شکنجه و بی حرمتی بازجویان قرار گرفته‌اند. همچنین اداره اطلاعات خانواده‌های این افراد را تهدید به بازداشت کرده است.

همچنین ۴ دانشجوی این دانشگاه به جمعاٌ به ۶ ترم تعلیق از تحصیل محکوم شدند این احکام در حالی صادر که در کمیته انضباطی تجدید نظر این احکام نه تنها کاهش نیافت بلکه احکام سنگین‌تری نیز برای این افراد صادر شد که این احکام به صورت زیر می‌باشد:

رها لک: دو ترم تعلیق با احتساب سنوات

آوات پورعبداللهی: دو ترم تعلیق با احتساب سنوات

علیرضا فلاح: یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

مصطفی کوثری : یک ترم تعلیق با احتساب سنوات

در این حوادث نیز بار دیگر معاونین حراست دانشگاه (عیسی عباسی و بهروز کرد، که در سرکوب و بازداشت‌های گسترده فعالین دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در سال گذشته نقش تاثیر گذاری داشتند) بازیگردان اصلی این سناریو بودند.

با روی کار آمدن ریاست جدید این دانشگاه (مجید قاسمی) فضای دانشگاه بیش از پیش دچار خفقان و تک صدایی شده است؛ افزایش فشار بر فعالین دانشگاهی این دانشگاه، صدور احکام سنگین انضباطی، عدم صدور مجوز برای انتشار نشریات منتقد دانشجویی از مصادیق آن می‌باشد.

دیدار فاطمه مسجدی، عضو کمپین یک میلیون امضاء با خانواده اش در زندان قم

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: به گفته خانواده فاطمه مسجدی عضو کمپین یک میلیون امضاء که با وجود دستور قوه قضاییه برای اعاده دادرسی از 8 بهمن در بازداشت بسر می برد، حال روحی و جسمی وی خوب می باشد.

به گزارش تغییر برای برابری، پس از گذشت 15 روز از بازداشت فاطمه مسجدی، خانواده ی این فعال حقوق زنان می گویند که با او ملاقات داشته اند. برادر فاطمه به سایت تغییر برای برابری گفت که او در زندان عمومی قم نگهداری می شود و تابه حال دو بار با او ملاقات کابینی داشته اند. او امکان تماس تلفنی با خانه را دارد و حال روحی و جسمی او خوب توصیف شده است.

فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی روز ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ توسط ماموران امنیتی در قم دستگیر و پس از دو هفته با صدور قرار وثیقه ۲۰ میلیونی برای هر یک از این دو آزاد شدند. پس از آن دادگاه این دو روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۸۹ برگزار شد که اتهام آنها تبلیغ علیه نظام و به نفع گروه فمینیستی علیه نظام (کمپین) بود. در دادگاه بدوی فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی هر یک به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. علاوه بر آن فاطمه مسجدی به دو میلیون ریال جزای نقدی و مریم بیدگلی به یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

در روز ۱۶ آذرماه ۱۳۸۹، دادگاه تجدید نظر فاطمه مسجدی و مریم بیدگلی دو تن از فعالان جنبش زنان در شعبه سوم دادگاه تجدید نظر دادگستری استان قم برگزار شد حکم یک سال حبس تعزیری آنان را به دلیل فقدان سابقه کیفری، به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش داد. وی در حالیکه هنوز در حال پیگیری قضایی لغو حکم خود بود، دستگیر شد.

ابراز نگرانی نسبت به وضعیت سلامتی و بیماری قلبی مازیار خسروی

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: به گفته مادر مازیار خسروی روزنامه نگار بازداشت شده روزنامه شرق، نیروهای امنیتی به این روزنامه نگار که سابقه‌ی حمله‌های حاد قلبی را دارد اجازه نداده‌اند داروهای بیماری قلبی خود را همراه داشته باشد.

کمیته گزارشگران حقوق بشر: مازیار خسروی، دبیر سرویس بین‌الملل روزنامه شرق عصر جمعه، ٢٢ بهمن در جریان حمله نیروهای امنیتی به ساختمان این روزنامه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. بنابر گزارش‌های موجود نیروهای لباس شخصی با حضور در دفتر روزنامه‌ی اصلاح‌طلب شرق بدون آن که در خصوص علت بازداشت توضیحی بدهند آقای خسروی را به همراه خود برده‌اند. بر اساس این گزارش "نزهت امیرآبادیان" دیگر عضو سرویس بین‌الملل روزنامه شرق نیز در حمله امروز نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

مازیار خسروی سردبیر سابق سایت آفتاب و دبیر گروه دیپلماسی روزنامه های مردم سالاری و بهار بوده و با بسیاری از روزنامه های اصلاح طلب همکاری نزدیک داشته است. وی که سردبیری سایت هم‌میهن از رسانه‌های حامی میرحسین موسوی را برعهده داشت، بر اساس شکایت معاونت حقوقی دانشگاه تهران در رابطه با انتشار گزارشی در مورد حمله خرداد ماه سال 88 به کوی دانشگاه تهران به نشر اکاذیب متهم و دوزادهم اردیبهشت‌ماه سال جاری به زندان اوین منتقل شد. وی یک ماه بعد در روز 7 خرداد ماه از زندان آزاد شد.

خانم امیری، مادر مازیار خسروی ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت وی می‌گوید: نیروهای امنیتی حتی به پسرش اجازه نداده‌اند داروهای بیماری قلبی خود را همراه داشته باشد. این روزنامه‌نگار زندانی سابقه‌ی حمله‌های حاد قلبی را دارد و بارها در بیمارستان بستری شده است. وی آخرین بار در آذر ماه سال جاری در بیمارستان دی بستری و مورد عمل آنژیو قرار گرفت.

این دومین بار طی ماه های اخیر است که ماموران امنیتی به روزنامه شرق مراجعه و روزنامه نگاران آن را بازداشت می کنند. شانزدهم آذرماه گذشته نیز گروهی از نیروهای امنیتی با حمله به ساختمان این روزنامه کیوان مهرگان، فرزانه روستایی، ریحانه طباطبایی و احمد غلامی از اعضای تحریریه به همراه علی خدابخش، سرمایه‌گذار آن را بازداشت کردند.

جاوید فخریان، فعال دانشجویی بازداشت شد

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: جاوید فخریان، فعال دانشجویی و از مدیران ستاد ملی هشتاد و هشت، در پی احضار به وزارت اطلاعات مجددا بازداشت شد.

به گزارش ندای سبز آزادی جاوید فخریان، فعال دانشجویی و از مدیران ستاد ملی هشتاد و هشت مجازی پس از دو جلسه احضار به وزارت اطلاعات و دفتر پیگیری وزارت اطلاعات، امروز پس از حضور در دفتر پیگیری اطلاعات و ساعت‌ها بازجویی بازداشت و به محل نا معلومی منتقل شد.

وی آبان ماه سال گذشته نیز در جریان اعتراضات پس از انتخابات بازداشت شده بود.

گفتنی است در آستانه راهپیمایی 25 بهمن، بازداشت فعالان دانشجویی و اصلاح‌طلبان گسترش پیدا کرده و طی چند روز گذشته تا امروز چند ده نفر دستگیر شده‌اند.

بازداشت فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد قوچان

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد قوچان شب گذشته در شهر مشهد بازداشت شدند.

به گزارش دانشجونیوز بازداشت تعدادی از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد قوچان در ساعت ۲۳ بیست و یکم بهمن ماه توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت شدند.

اسامی بازداشت شدگان متعاقبا به محض دریافت به اطلاع خواهد رسید.

همچنین پیمان عارف دانشجوی ستاره دار شب گذشته در یورش نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار دانشجونیوز، در ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب بیست و یكم بهمن ماه ماموران لباس شخصی به منزل این فعال دانشجویی وارد شدند و بدون در دست داشتن حكم بازداشت، وی را بازداشت كردند.

ماموران از ساعت یازده و نیم شب تا یك و نیم شب به تفتیش منزل این فعال دانشجویی پرداختند.

به گفته همسر پیمان عارف، ماموران در هنگام انتقال اقای عارف و بعد از اصرار زیاد و ی و همسرش برای نشان دادن حكم، حكم كلی ای نشان داده اند كه در تاریخ ۱۲ بهمن صادر شده و در آن هیچ اسمی وجود نداشته و فقط در آن مجوز كلی برای بازداشت فعالین سیاسی صادر شده است.

تا كنون و بعد از یك روز از بازداشت این فعال دانشجویی، وی هیچگونه تماسی با خانواده اش نداشته است و خانواده وی همچنان از علت و مكان بازداشت پیمان عارف بی خبر هستند.

بازداشت دو فعال دانشجویی دانشگاه تهران

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: با گسترش دامنه بازداشت ها در آستانه بیست و پنجم بهمن ماه و فراخوان رهبران جنبش سبز، زهرا شریف و زهرا افتخاری دو فعال دانشجویی دانشگاه تهران بازداشت شدند.

به گزارش ندای سبز آزادی، زهرا شریف فعال دانشجویی دانشگاه تهران و از فعالین سیاسی و از اعضای ستاد میرحسین موسوی در زمان انتخابات بازداشت و به محل نامعلومی انتقال یافت.

همچنین زهرا افتخاری دانشجویی دانشگاه تهران و از فعالین سیاسی و از اعضای ستاد میرحسن موسوی در زمان انتخابات نیز، بازداشت و به محل نامعلومی انتقال یافته است.

گفتنی‌ است پس از فراخوان ۲۵ بهمن مامورین امنیتی ایران اقدام به بازداشت تعدادکثیری از فعالین سیاسی نموده اند.

صفار هرندی با شعار "مرگ بر دیکتاتور" دانشجویان سهند تبریز استقبال شد

صحن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی سهند تبریز امروز ۲۴ بهمن ماه بار دیگر شاهد فریاد اعتراضی دانشجویان به حضور حامیان دیکتاتوری ایران در دانشگاه بود.

به گزارش دانشجونیوز صفار هرندی وزیر سابق ارشاد و از اعضای سابق سپاه پاسداران به دعوت نهاد رهبری دانشگاه به مناسبت سالگرد ۲۲ بهمن در دانشگاه سهند تبریز حضور یافته بود که با اعتراض گسترده و پرشکوه دانشجویان این دانشگاه مواجه شد.

این برنامه با سخنرانی حجت الاسلام خدیوی، رئیس دفتر نهاد رهبری دانشگاه آغاز شد. وی در ابتدا پیرو اتفاقات قبلی روی داده در دانشگاه، و با توجه به جو اعتراضی دانشجویان سعی در آرام کردن آنها و تشویق دانشجویان به سکوت و عدم اعتراض به حضور صفار هرندی داشت.

صفار هرندی با بحث پیرامون صادر کردن انقلاب به سایر کشورها و کشیدن بحث به موضوعات کلی سعی در تحریف ماهیت انقلاب های مردمی سایر کشورها به ویژه انقلاب های مردمی مصر و تونس داشت. دانشجویان در اعتراض به این روند و نیز دیکتاتوری حاکم بر ایران و حضور عناصر کودتا در دانشگاه با خواندن سرود یار دبستانی و سردادن شعارهایی همچون "مرگ بر دیکتاتور" آمفی تئاتر دانشگاه را ترک کردند.

در پی این حرکت اعتراضی دانشجویان، صفار هرندی دانشجویان معترض را اغتشاشگر و عامل آمریکا خواند و اذعان کرد حضور او در دانشگاه های کشور همواره با اعتراض همراه بوده است.

لازم به ذکر است که در طی این مراسم بیانیه ی فعالین سیاسی دانشگاه تبریز و روزنامه کلمه و پیام میرحسین موسوی و مهدی کروبی در بین دانشجویان به صورت گسترده ای پخش شد. این اتفاقات در حالی رخ داد که حضور لباس شخصی ها و حراست در دانشگاه محسوس بود.

حضور صفارهرندی پیش از این در دیگر دانشگاه های کشور نیز با اعتراض گسترده مواجه شده بود. در یکی از این موارد دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر، با تجمعی گسترده صفار هرندی را پرتاب کفش بدرقه کردند.

به نظر می رسد صفار هرندی یکز از نفراتی است که هر از گاهی از سوی مسئولین امنیتی کشور برای بررسی شرایط و جو اعتراضی دانشگاه های کشور، برای سخنرانی به یکی از دانشگاه های فرستاده می شود.

http://www.youtube.com/watch?v=rJeDhc7AMc8&feature=player_embedded

فعالین دانشجویی دانشگاه‌های مازندران و صنعتی نوشیروانی بابل: ۲۵ بهمن روز شکستن حفاظ دیکتاتوری ایران

مجموعه فعالین دانشجویی دانشگاه‌های مازندران و صنعتی نوشیروانی بابل با انتشار بیانیه ای مشترک حمایت خود از راهپیمایی ۲۵ بهمن را اعلام کردند.

به گزارش دانشجونیوز این دانشجویان در بیانیه خود ضمن تحسین سرنگونی دیکتاتورهای کشورهای تونس و مصر و تظاهرات های صورت گرفته در کشورهای عربی، گفته‌اند: "امروز، تهران، قاهره، تونس، طرابلس، عمان و ... دستهایی شده اند گره کرده در هم که پشت همه ی تفاوت ها و اعتقادات و فرهنگ ها به این باور و ایمان رسیده اند که دیکتاتور رفتنی است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خالق آزادی
می دانم که باد جریحه دار،
بدجوری از جانب تشنگی می وزد،
با این حال، من هنوز هم امیدوارهمان پیاله ی آبم
که شب، ناشناسی غریب کنار پنجره نهاد و رفت . . .

این روزها باد از شمال افریقا می وزد؛ از مصر، که زمانیست شاهد آتش و خون و فریاد و اشک برای رسیدن به کلمه ای است که آزادی خوانده می شود.

این روزها، میدان التحریر قاهره، قلب تپنده ی خاورمیانه است که امید به عدالت را به رگهای بی رمق باز می گرداند. آن ها که این روزها به خیابان های قاهره کوچ کرده اند و نان و دموکراسی را شعار می دهند، روزهایی نه چندان دور، حسرت خیابان های سبز تهران را می خوردند که از آتش وخون و فریاد و اشک پر بود و آزادی کلمه ای بود که با مشت، فریاد می شد.

این روزها اما مهم نیست که منشا انقلاب تونس و مصر و غرش کشورهای عربی، تهران ۵۷ است یا تهران ۸۸؛ مهم این است که دومینوی دیکتاتورها، اولین ضربه را خورده. مصادره ی خواست های یک ملت برای فرار از واقعیت، دروغ، زندان، زندان، زندان، اعدام، زور و اسلحه و باز کردن پای تازه به دوران رسیده های بی ریشه به میدان، راه حل نخواهد بود. مهم این است، که هر حکومتی در مصر روی کار بیاید، حتی اگر حکومتی اسلامی باشد، هیچ وقت تکرار یک دیکتاتوری اسلامی آنگونه که امروز در این دیار شاهد آن هستیم، نخواهد بود. مهم درس گرفتن است، برای رسیدن به آنچه می خواهیم و ایمان داریم که درست است، مهم بازگشتن آن شور خفته به نگاه و در و دیوارهای شهر است که سبز باشد یا سفید، درد و زجر را بپوشاند، مهم همین تلاش و جنب و جوشی است که برای راهپیمایی ۲۵ بهمن شاهد آن هستیم که نتیجه ی مطلوب را بدهد یا نه، همان امید است برای تلنگر، برای ضربه، برای شکستن حفاظ محکم ترین دیکتاتوری منطقه که خود را در گورهای خاوران و بهشت زهرا، پشت دیوارهای اوین و رجایی شهر مخفی کرده و ترسان از افتادن، به طناب های دار متوسل شده.

مهم این است، که امروز،تهران، قاهره، تونس، طرابلس، عمان، . . . دستهایی شده اند گره کرده در هم که پشت همه ی تفاوت ها و اعتقادات و فرهنگ ها به این باور و ایمان رسیده اند که دیکتاتور رفتنی است.

ما جمعی از فعالین دانشجویی دانشگاه مازندران و صنعتی نوشیروانی بابل، ضمن حمایت از حرکات آزادی خواهانه ملت مصر و تونس، و تمامی مردم آزادیخواه خاورمیانه، اعلام می کنیم:

"همانند همیشه دوشادوش ملت هوشیار، آگاه و سبز ایران و با تاسی از شهدای جنبش سبز در به زیر کشاندن تخت دیکتاتور، تا آخرین قطره خونمان ایستاده ایم، و این بار هوشیارتر از همیشه از پای نخواهیم نشست.

و اینک بیش از هر زمان دیگر ایمان داریم که:
عزم و اراده مردم موجب رفتن شب سیاه خواهد شد

انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر: با ایمان راسخ به آرمان ها و پا فشاری بر مطالبات، پیروزی نهایی حصول می آید

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از راهپیمایی روز ۲۵ بهمن اعلام کرد که "چون همیشه در کنار ملت آزادی خواه ایران، پشتیبان و همراه فریاد آزادی خواهی است.

به گزارش دانشجونیوز انجمن دانشگاه امیرکبیر در بیانیه خود از دانشجویان دعوت کرده است تا در روز دوشنبه همدلی خود با شهیدان و اسیران را به رخ دیکتاتوری حاکم بکشند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

هوایی که در٢٢ بهمن ۵۷ دلپذیر گشته بود و گلی که از خاک بردمید، دوامی نداشت. حاصل خونها و مجاهدت ها و رشادت های مردان و زنان پاکدل، از همان روزهای آغازین انقلاب شکوهمند ایران، رنگ تاراج دید و استبداد از هر آنچه در توان داشت بهره ها گرفت. بسیاری خانه نشین شدند، گروهی به بند افتادند و طناب دار بر گردن برادران و خواهران رشیدی بوسه زد.

ماشین سرکوب گام به گام در لگد کوب آرمان هایمان پیش آمد تا بدانجا که چکمه های لجن آلود توحش را بر گلوی خود احساس کردیم. نظامیان در لباس دولت مرد، عزت و آبروی ملی را بردند و در خانه ی ما به ما فرمان دادند. سایه وحشت و گرد مرگ از هر سو پراکندند و ویرانی را تا هر جا که توانستند گستردند. غافل از آنکه ملتی که بارها هجوم دشمنان را از سر گذرانده، قهرمان ایستادگی است. مردم ایران دست به هم دادند و با نمایش روح مسالمت جوی خویش، باردیگر به میدان انتخاباتی آمدند که گرچه کاستی های بسیار داشت، امید به رویاندن نهال سبزی از دل آن بسته بودند. دستگاه ولایت جور و فساد، پناه در سنگر کودتا گرفت و دروغگوی ناشی را حاصل آن همه رای سبز و سپید خواند. لیک نهال آزادی از دل گنداب انتخابات سربرکشید و بالید. زن و مرد و کودک، دست های سبز را پیوند دل های سرخ کردند و جنبش حقوق مدنی مردم ایران تبدیل به رودی خروشان شد که در خیابان های ایران جاری گشت. نیروهای سرکوب حکومت جور، وحشیانه به میدان آمدند و بهترین فرزندان این سرزمین را در خون کشیدند و دست به خون هموطن آغشتند. حقیقت گویان آزاده را به بند کردند و حق اشک و گریه را حتی از مادران سیاه پوش ربودند. جوخه های اعدام بر پا شد و داس مرگ در هوا چرخید. حتی زندان دیگری ساختند که در آن کمترین حق اولیه معنا نداشت. خود میدانستند که بیهوده می کوشند و باد در قفس می انبارند و جوانه های زندگی زیر خاکستر مرگ چشم انداز رویشی دیگر بودند.

چشمان ندا، چشم دنیا را گرفته بود و خیابان های تهران به تمام کوچه های دنیا راه می زد. شوق آزادی از سینه تمام عاشقان تنوره می کشید و هیمنه استبداد را در هم می شکست. با مشاهده آنچه بر تونس و مصر گذشت امروز تمام رژیم های دیکتاتوری منطقه پایه حکومت های خود بر آب میبینند و دشنه سرکوب را در مواجه با موج فراگیر بیداری منطقه ای ناتوان می یابند.

آنچه طی روزهای گذشته رخ نمود و نسیم آزادی که در خیابان های قاهره و تونس پیچید، برگ درخشان دیگری در تاریخ مبارزات مدنی جهان است. و تلنگری است به همه ما تا به یاد آوریم در ایمان راسخ به آرمان ها و پا فشاری بر مطالبات بر حق است که پیروزی نهایی قابل حصول می نماید.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) اعلام میدارد که چون همیشه در کنار ملت آزادی خواه ایران، پشتیبان و همراه فریاد آزادی خواهی است و از عموم مردم و دانشجویان دعوت میکند که در راهپیمایی روز ۲۵ بهمن ماه برای حمایت از جنبش های آزادی خواه منطقه و بیان مجدد خواسته های مسالمت آمیز خود حضور به هم رسانند و بار دیگر جلوه با شکوه همدلی و همدردی خود با شهیدان و اسیران راه سبز آزادی را به رخ دیکتاتورهای حاکم بکشند.

زمزمه یکدلی ها و همت و استواری تک تک ماست که تا لحظه پیروزی راهگشا خواهد بود. ورد زبان ما چون همیشه سرود زندگی است.

ما دلیرانه با تاریکی شب تاخته ایم
طرح نابودی شب تا سحر انداخته ایم
جان به کف، پای به ره، شعله کشان، دوش به دوش
مشت افشان علم عشق بر افراخته ایم
خوش بود مژده ی شادی به شهیدان وطن
آتش عاشقی از شعله نیانداخته ایم.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)
۲۳ بهمن ۱۳۸۹

پیام عیسی سحر خیز از زندان دز مورد راهپیمایی 25 بهمن

منبع : مهدی سحرخیز
شب محکوم به رفتن است، و تقدیر زنجیر به گسستن؛
با تبریک رهایی مردم تونس و مصر از اسارت دیکتاتورهایشان، امید دارم که دیکتاتور ایران را نیز شما مردم، رفتنی کنید. تاریخ آینه عبرت ماست. آنچه در مصر و تونس دیکتاتورها را رفتنی کرد، اراده مردمان بود. اراده ای که اگر بین ملت فراگیر شود و عزم مردمان راسخ، هیچ نیرویی را بر آن چیرگی نخواهد بود.
آرزو میکردم که بین شما بودم و می توانستم همگام با شما در چنین روز تاریخی حضور داشته باشم و فریاد خشمم بر سیاهی و نکبت را رها میکردم. ای کاش سعادتی بود که میتوانستم بی شمار بودن را حس کنم. اکنون که چنین فرصتی ندارم، از درون سلول و پشت میله های زندان، با صدای رسا، از عزم شما برای حضور اعلام حمایت کرده و برای تان از صمیم قلب آرزوی پیروزی را خواهم داشت

عیسی سحرخیز

زندان رجایی شهر

هزينه‌هاي زندگي رو به افزايش است

ایلنا: دبير اجرايي خانه كارگر تهران مي‌ گويد: وقتي كه دولت قادر به كنترل قيمت‌ها و مهار رشد تورم نيست نبايد مانع افزايش دستمزدهاي كارگران شد.
اسماعيل حق پرستي در گفت وگو با خبرنگارايلنا، گفت: بعد از اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها هزينه‌هاي زندگي افزايش يافته است و گفته مي‌شود كه روند اين افزايش همچنان ادامه دارد.
وي با يادآوري اينكه طبق برآورد فعالان كارگري تا پيش از آزاد‌سازي قيمت ها. يك خانواده متوسط كارگري حداقل يك ميليون تومان در ماه هزينه داشت؛ گفت: بدون شك اين مبلغ افزايش چشمگيري داشته باشد.
دبير اجرايي خانه كارگر تهران بابيان اينكه در سال‌هاي اخير هيچگاه درآمد كارگران متناسب با هزينه‌هاي زندگي افزايش نيافته است؛ گفت: در چنين شرايطي نمي‌توان مدعي عدم افزايش دستمزد كارگران شد.
حق پرستي گفت: چنانچه دولت قرار است به نام پرداخت يارانه‌ها و سهام عدالت از افزايش مزد جلوگيري كند بهتر است؛ سياست پرداخت يارانه و سهام عدالت متوقف شود.

شب جلسات اضطراری در ج.ا. به مناسبت سقوط مبارک و راه‌پیمایی ۲۵ بهمن

به گزارش منبع خبری خبرنگاران سبز از بعد از ظهر ۲۲ بهمن که گزارش کم‌شماری شرکت کنندگان در راه‌پيمايی و نيز خبر سقوط قريب‌الوقوع حسنی مبارک به مقامات جمهوری اسلامی رسيد هر کدام از دستگاه‌های مربوط اقدام به برگزاری جلسه‌های اضطراری و توجيهی برای نيروهای پايين دستی خود کرده‌اند که بعضی از اين جلسات به تشنج کشيده شده است و برخی نيز تا ساعت‌ها ادامه داشته است.

به گزارش منبع خبری خبرنگاران سبز، مهمترين اين جلسات، جلسه‌ای است که در بيت رهبری در شامگاه ۲۲ بهمن تشکيل شد و تا پاسی از شب (آخرين خبر حدود ساعت ۲ نيمه شب) ادامه داشته است. ظاهرا بخشی از دستور اين جلسه، نحوه برخورد جمهوری اسلامی با سقوط ديکتاتور مصر و تبعات اين سقوط برای جمهوری اسلامی با توجه به همه‌گير شدن خواست عمومی برای شرکت در راه‌پيمايی ۲۵ بهمن در حمايت از قيام آزادی‌خواهانه مردم مصر و تونس بوده است. به محض دريافت گزارش‌های کامل‌تری از اين جلسه که تا لحظه ارسال خبر در جريان بوده است آن را منتشر خواهيم کرد.

برخی از گزارش‌ها حاکی است که در يکی از جلسات وزارت اطلاعات تشنج و درگيری‌های لفظی نيز روی داده است که ناشی از دو دستگی جدی در این وزارت‌خانه در باره کلیت جنبش سبز و نحوه مواجهه با آن گفته شده است.

تماس های تهدید آمیز نیروه های امنیتی ایران با فعالان سیاسی

ندای سبز آزادی: تماس های تهدید آمیز نیروه های امنیتی ایران با فعالان سیاسی برای منع فعالیت آنها در شبکه های اجتماعی مجازی ، تهدید متهمینی که برایشان احکام تعلیقی صادر شده است.
بنا به گزارش های رسیده از شهرهای مختلف ایران ،مامورین امنیتی ایران با تماس های مکرر با فعالین سیاسی آنها را از فعالیت در فیس بوک منع میکنند.
به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی؛ بعد از صدور فراخوان 25 بهمن موج جدیدی از بازداشت فعالین سیاسی ایران آغاز شد و همزمان بانزدیک شدن به روز 25 بهمن مامورین امنیتی ایران طی اقدامی هماهنگ اقدام به تماس تلفنی با فعالین سیاسی در شبکه های اجتماعی کرده و فعالیت آنها را جرم دانسته و با تهدید های فراوان مانع از فعالیت آنها شده اند.
گفتنی است این فشار بیشتر بر دانشجویان و خصوصا متهمینی که برای آنها طی حوادث پس از انتخابات احکام تعلیقی صادر شده است چشمگیرتر است.

مصرهای به جنبش سبز چشم دوخته بودند

رادیو فردا: جاشوا موراوچيک، از دانشگاه جان هاپکينز با اشاره به اينکه مصری ها به جنبش سبز چشم دوخته بودند، به سی ان ان می گويد سال ۸۸ مصری ها تظاهرات اعتراضی ميليونی ايرانی ها را ديدند و با خود گفتند چرا ما نمی توانيم؟ چرا ما ضعيف و ناتوان هستيم.

وی می افزايد جنبش سبز تا حدودی ازموفقيت مصری ها و تونسی ها الهام گرفته است.

این پژوهشگر می افزاید مصری ها در ابتدا در گروه های کوچکی دست به تظاهرات زدند و بعد موج عظیمی راه افتاد. البته معلوم نیست برای ایرانی ها همین طریق کارساز باشد.

شبکه خبری سی ان ان می نويسد يکسال و نيم پس از سرکوب شديد اعتراضات سياسی ايران روز دوشنبه ممکن است سنجش ديگر از ميزان بردباری حکومت در مقابل مخالفان باشد.

دولت ايران از روزهای اخير در واکنش به تحرکات مخالفان برای برگزاری يک راهپيمايی در روز بيست وپنجم بهمن موج ديگری از دستگيری فعالان سياسی و مدنی را آغاز کرده است. از تمام شواهد چنين برمی آيد که حکومت اسلامی ايران در حال از دست دادن سلطه و کنترل خود بر جامعه نيست و بعيد است که مثل حکومت حسنی مبارک در برابر عزم و جسارت معترضان غافلگير شود.

دولت آمريکا می گويد حکومت ايران آنطور که به نظر می آيد در برابر حرکت معترضان آسوده خاطر نيست. سخنگوی کاخ سفيد روز جمعه و چند ساعت پس از سقوط حسنی مبارک گفت : حکومت ايران به خاطر هراس خود تهديد کرده که معترضان را خواهد کشت و در روزهای اخير تمام امکانات برقراری ارتباط در سطح کشور را مسدود کرده است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان روز چهارشنبه سردار پاسدار حسين همدانی فرمانده سپاه تهران گفت: ما با تظاهرکنندگان مثل دشمنان انقلاب و جاسوسان خارجی برخورد خواهم کرد و با نيروی نظامی با آنها مقابله خواهيم کرد.

روز جمعه مراسم سالگرد انقلاب در شهرهای ايران برگزار شد. حکومت اسلامی از همزمانی اين مناسبت با سقوط حسنی مبارک استفاده کرده و تحولات در کشورهای عربی را بازتاب و تاثير انقلاب اسلامی ايران جلوه می دهد.

مهدی کروبی و ميرحسين موسوی از وزارت کشور ايران برای برگزاری يک راهپيمايی در همبستگی با معترضان در مصر درخواست اجازه کرده اند. اما در چند روز گذشته مهدی کروبی توسط ماموران امنيتی ايران در خانه خود تحت نطر قرار گرفته واجازه هيچگونه تماسی با خارج از ندارد.

کارزار بين المللی دفاع ازحقوق بشر در ايران روز جمعه خواستار توقف اين محدوديت ها در مورد مهدی کروبی و ميرحسين موسوی شد.

برخی از تحليلگران اوضاع خاورميانه شباهت هايی بين حوادث مصر و جنبش اعتراضی ايران می بينند و معتقدند که همانطوريکه جنبش سبز ايران بر فضای کشورهای عربی تاثير گذاشت اکنون ممکن است نتايج مثبت اعتراضات در جهان عرب موجب تقويت مخالفان در ايران شود.

شبکه خبری سی ان ان يادآوری می کند که اعتراضات گسترده به تقلب در نتايج انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۰۹ جنبش عظيمی را در ايران برانگيخت که در تاريخ سی ساله حکومت اسلامی سابقه نداشت. اما حکومت ايران با اتکا به سرکوب شديد توانست اين حرکت را مهار کند.

کارشناسان منطقه خاورميانه معتقدند که شايد قبل از ايران کشورهای عربی مثل اردن، بحرين و يمن ا حوادث تونس و مصر تاثير بگيرند.

دولت آمريکا روز جمعه جمهوری اسلامی ايران را به خاطر آنچه که دوروئی توصيف کرد مورد انتقاد شديد قرار داده و گفت در شرايطی که حکومت ايران وانمود می کند از تحولات در مصر خوشنود است تمام امکانات خود برای سرکوب منتقدان را به کار گرفته و حتی پخش برنامه رسانه های فارسی زبان خارج از کشور را مختل کرده است. اشاره دولت آمريکا به پخش پارازيت و قطع برنامه های تلويزيون فارسی بی بی سی در فضای ايران بود.

شبکه خبری سی ان ان از قول برخی از کارشناسان منطقه خاورميانه و از جمله عباس ميلانی مدير مطالعات ايران در دانشگاه استنفورد می نويسد که حوادث مصر ممکن است روی تحرک جنبش اعتراضی ايران تاثير بگذارد ولی در عين حال وی به اين نکته اشاره دارد که از نظر نقش ارتش و نيروهای مسلح بين ايران و مصر يک تفاوت مهم وجود دارد.

عباس ميلانی می گويد: در مصر ارتش جزو پايه های اصلی قدرت است ولی تصميم گرفت که رو در روی مردم قرار نگيرد . ولی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تشکيل و پيدايش آن ابزار اصلی حکومت روحانيون برای مقابله با هر گونه تهديدی بوده است. اکنون اين نيرو حتی فراتر از فلسفه وجودی اوليه خود گسترش يافته و به مهمترين و گسترده ترين نهاد امنيتی سياسی اقتصادی و اجتماعی ايران بدل شده است.

شبکه خبری سی ان ان در پايان به بررسی موضع آمريکا در قبال حوادث مصر و تحولات احتمالی در آينده ايران يم پردازد. برخی از صاحبنظران از هم اکنون اين سئوال را مطرح می کنند که آيا دولت باراک اوباما به همان اندازه ای که برای اصلاحات بر رژيم مصر فشار آورد بر جمهوری اسلامی نيز فشار خواهد آورد؟
شايد يکی از سئوالهای کليدی در اين زمينه اين است که رژيمی مثل حکومت اسلامی ايران در مقابل فشارهای داخلی و خارجی قابل تغيير و استحاله است و يا نه ؟

عباس ميلانی معتقد است تکه تجربه هفته های اخير در تونس و مصر نشان داد که پيشرفت به سمت دمکراسی بدون تغيير رژيم تقريبا امکان ناپذير است.

بیانیه ادوار تحکیم وحدت: تونس و مصر نشان داد با دیکتاتوری هیچ ثباتی ماندنی نیست

با اینکه فضای استبداد و خفقان و مطلق انگاری دیری است که فضای منطقه ما را پوشانده است، اما انگار نسیم دلنواز آزادی چنان مستوری و بهجتی می آفریند که هیچ انسانی از لذت درک وجود ذی جودش حذر نمی کند. آنچه در کشور تونس و سپس در مصر اتفاق افتاد، نشان از آن دارد که با دیکتاتوری هیچ ثباتی ماندنی نیست، اگر چه عمری ۳۰ ساله داشته باشد.

اکنون اما این رخسار آزادیخواهان جهان است که گلگون از شراب شوق شده است و بشاش از نظاره پیروزی انسان هایی که در اوج سرکوب و دیکتاتوری حق خویش را خواستند و مناسبات سیاسی و اقتصادی دیگر گونه ای را طلبیدند و سرانجام شاهد آزادی را در آغوش کشیدند. آنان چیزی نمی خواهند جز آنچه حق خدادادی شان است. می خواهند آزاد باشند همانگونه که آزاد آفریده شده اند و چه ظالمینی هستند آنانی که انسان را از این اولین حق طبیعی اش محروم می سازند و البته چه سرنوشت مشترکی نیز دارند آنانکه خود بنده اند و خویش را در جایگاه خدایی می نشانند.

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت) ضمن تحسین مقاومت با صلابت مردم آزادیخواه و عدالتجوی مصر در جهت نیل به مطالبات بر حق خود، لازم می داند حمایت خود را از اقدام در خور ستایش رهبران جنبش سبز برای برگزاری راهپیمایی مردمی در حمایت از جنبش مردم مصر بر ضد استبداد و دیکتاتوری اعلام دارد. چرا که از نظر ما، مردم و جنبش مسالمت جوی مصر شباهت ویژه ای با مردم حق طلب ایران و جنبش سبزشان دارند. حتی اگر این هم نبود، حمایت از حرکت انسانهایی ستمدیده که برای رهایی از یوغ جور و استبداد مبارزه می کنند را وظیفه تک تک انسان های آزادیخواه و با وجدان می‌دانیم.

امیدواریم حاکمیت فعلی جمهوری اسلامی نیز در لحظات باقی مانده، با ایجاد شرایط راهپیمایی آرام و مسالمت آمیز مردم و تأمین امنیت راهپیمایی کنندگان صداقت خود در امر حمایت از قیام مردمی مصر و پای بندی آن به اصول مصرح قانون اساسی به عنوان میثاق ملی را به اثبات رسانده و اندک اندک راهی برای عملکرد غیر استبدادی و غیر اقتدارگرایانه خویش باز نموده و در راه اقناع و رضایت مردم و احقاق حقوق از دست رقته آحاد ملت و آزادی زندانیان مظلوم سیاسی تلاش نماید که تاریخ، اینروزها از تکرار برخی سرنوشت های محتوم سخن می گوید.

فاعتبرو یا اولی الابصار- پس پند و عبرت بگیرید ای صاحبان بصیرت ها (حشر-۳۲)

سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت)

دکتر عبدالله ناصری از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بازداشت شد

ندای سبز آزادی: دکتر عبدالله ناصری از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رئیس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در دوره اصلاحات بازداشت شد.

بر اساس گزارش رسیده به ندای سبز آزادی، دقایقی پیش مامورین امنیتی با حکم دادستان اقدام به تفتیش منزل دکتر عبدالله ناصری از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و رئیس سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در دوره اصلاحات نموده و وی را بازداشت کردند.

دکتر ناصری استاد برجسته تاریخ اسلام و از دانشگاهیان فرهیخته و خوش نام است که به اعتدال مشهور است. به گفته دوستان و همکاران ویی ودستگیری این استاد بازنشسته اجباری دانشگاه در شب 25 بهمن ماه نشانگر عدم تعادل روحی اقتدارگرایان و به هم ریختگی کامل آنان است که در صددند عقلای سبز را به بند بکشند و به دست خود شرایط را بحرانی کنند.

خانواده ناصری از مشکلات جسمی او از جمله ناراحتی گوارشی اش ابراز نگرانی می کنند و امیدوارند در اقدامی عاقلانه و مدبرانه هرچه زودتر او را در جمع خانواده ببینند.

فیلم/ سیدعلی حیا کن مبارکو نگاه کن در کنسرت24 بهمن مالزی

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pVxDrb7RgQA

فیلم/ شعارهای شبانه- مرگ بر دیکتاتور 24 بهمن

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0wJilsvLmNU

http://www.youtube.com/watch?v=0MkjNBmFF9I&feature=player_embedded

در آستانه ۲۵ بهمن، فریاد الله اکبر از بامهای تهران به گوش میرسد

شبانگاه یکشنبه، ساعاتی پیش از آغاز ۲۵ بهمن، بر پایه گزارش سایت ها و نوارهای ویدیویی در یو تیوب، در بسیاری از نقاط تهران، بانگ الله و اکبر و مرگ بر دیکتاتور به وضوح شنیده می شد.

به گزارش رادیو فردا، این در حالی است که مقامهای جمهوری اسلامی راهپیمایی روز دوشنبه را فاقد مجوز اعلام کرده اند. اما شورای هماهنگی راه سبز امید، روز یکشنبه با صدور بیانیه ای از این راهپیمایی حمایت کرد و خواستار حضور مردم در آن شد.

به نوشته وبسایت کلمه، شورای هماهنگی راه سبز امید، مخالفت دولت با راهپیمایی برای اعلام همبستگی با مردم مصر و تونس را نشانه عدم صداقت جمهوری اسلامی در همراهی با مردم این دو کشور دانسته است.

فریاد اعتراض شبانه مردم تهران ، شیراز، اصفهان، رشت ، تبریز ...

کلمه : امشب، در آخرین شب قبل از موعد راهپیمایی سبزها در ۲۵ بهمن ماه، فریاد الله اکبر در بسیاری از محله‌های تهران و شهرستان‌های کشور طنین‌انداز شد.

گزارش‌های رسیده به کلمه حاکی از آن است که سبزها در این شب به یاد ماندنی، خاطره‌ی شبهای پس از کودتای انتخاباتی ۸۸ را زنده کرده‌اند و نام خدا را با چنان قدرتی فریاد زده‌اند که گویی همه‌ی ظلم‌ها و سرکوب‌های ۲۰ ماه گذشته به فراموشی سپرده شده و روزهای جدیدی برای جنبش سبز آغاز شده است.

آسمان بسیاری از نقاط امشب پذیرای فریادهای ملتی بود که تنش در راه آزادی زخم‌ها دیده، اما در این راه ذره‌ای سست نشده و همچنان با ایمانی قاطع و اراده‌ای مصمم در راه دست یافتن به آزادی گام برمی‌دارد. انگار که آزادی ملت مصر و تونس از سلطه‌ی دیکتاتور، روح آزادی را بار دیگر در ایرانیان دمیده و آزادی آنها، در ایران نیز امید به آزادی را زنده کرده است.

از سطح شهر تهران گزارش‌های مختلفی به کلمه رسیده است که حاکی از بلند شدن فریادهای الله اکبر در نقاط مختلف پایتخت است. این گزارش‌ها از شنیده شدن فریاد گسترده الله اکبر در شمال شهر، نقاط مختلف مرکزی شهر، مناطق جنوبی و جنوب غربی پایتخت و نیز مناطقی در شرق تهران حکایت می‌کند.

از برخی شهرستان‌ها و به خصوص شهرهای بزرگ از جمله شیراز، اصفهان، رشت و تبریز نیز گزارش‌های مشابهی دریافت شده است، که مجموعه این گزارش‌ها نشان می‌دهد به‌رغم محدودیت‌های شدید رسانه‌ای در کشور، هنوز هم می‌توان هماهنگی و همبستگی عمومی برای دفاع از حقوق اساسی ملت انتظار داشت. طنین کم‌سابقه و غیرمنتظره صدای الله اکبر در برخی مناطق تهران گواه این مساله بود، و نشان می‌داد که صدای جنبش سبز، با وجود تنگناهای شدید، هنوز به گوش بسیاری از مردم می‌رسد.

همچنین در حالی که در زمان انتشار این گزارش، تنها دو ساعت از زمان قرار سبزها برای الله اکبر گفتن بر پشت‌بام‌ها می‌گذرد، چندین فایل صوتی و فیلم متفاوت از پشت بام‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان از گسترش این حرکت مردمی در مناطق مختلف دارد.

به زعم ناظران، این استقبال گسترده‌ی شهروندان از فراخوان الله اکبر نشان می‌دهد که بسیاری از مردم دنبال راهی برای بیان موضع اعتراضی خود نسبت به وضعیت حاکم هستند؛ اعتراضی که بارها با بی‌توجهی مسئولان رو‌به‌رو شده است. این گرایش اعتراضی، امشب در مرحله‌ی فریاد بود و فردا قرار است به حضور آرام و مسالمت‌آمیز در خیابان‌ها تبدیل شود؛ حضوری که بهانه و انگیزه‌ی آن، خواست مشترک همه‌ی ملت‌ها برای اعمال حاکمیت، تعیین سرنوشت ملی با آرای عمومی و نفی ظلم، فساد و دیکتاتوری است.

بی بی سی : فریادهای معترضان بر بام‌های تهران

بی بی سی : بر اساس گزارش های رسیده از ایران صدای فریادهای "الله اکبر" از برخی از محلات تهران به گوش می رسد. همین گزارش‌ها حاکی است که در برخی از محلات شعارهای مخالفت با دولت و حکومت ایران نیز سر داده شده است.

بنا بر تصاویری که در یوتیوب منتشر شده است افزون بر شعار الله اکبر در میان شعار های معترضان شعار "مرگ بر دیکتاتور" هم شنیده می شود.

همچنین بنا بر گزارش وبلاگ های معترضان در محله های امیر آباد، تجریش، سعادت آباد، نیاوران، هفت حوض، نارمک، ونک، شهرک غرب، پونک، صادقیه و مناطقی از خیابان ولیعصر صدای شعار دادن معترضان شنیده شده است.

یک شاهد عینی به بی بی سی فارسی گفته است که صدای شعار در یکشنبه شب در تهران بیش از شب پیش از آن بوده است. این شاهد عینی بیشتر شدن شعار ها را ناشی از تاثیرات تحولات جاری در کشور مصر دانسته است.

پیش از این تعدادی از تشکل های دانشجویی معترض در ایران در بیانیه مشترکی از مردم خواسته بودند تا در شب بیست و چهار بهمن با حضور در بام خانه ها اعتراض خود به دولت را ابراز کنند.

اعتصاب غذای زندانیان سیاسی رجایی شهر در حمایت از تظاهرات ۲۵ بهمن

زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، از صبح امروز دوشنبه، ۲۵ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان سیاسی محبوس در بند امنیتی زندان رجایی شهر کرج، در راستای اعلام همبستگی با مردمی که قرار است عصر امروز تظاهراتی اعتراضی برپا کنند، اعتصاب غذای یک روزه می‌نمایند.

ایشان با اشاره به این مهم خاطر نشان کرده‌اند که "ما زندانیان سیاسی سبز اندیش رجایی شهر به دلیل اینکه این امکان را نداریم که در تظاهرات ۲۵ بهمن حضور داشته باشیم در این روز دست به اعتصاب غذای یک روزه می‌زنیم."

زندانیان سیاسی بند ۴ زندان رجایی شهر، هم چنین حق برگزاری تجمعی مسالمت آمیز را با توجه به اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر از حقوق مسلم مردم دانسته‌اند.

لازم به یادآوری ست که طبق قراری از پیش تعیین شده مردم معترض در ایران، از ساعت ۳ بعداز ظهر روز ۲۵ بهمن ماه در تهران و سایر شهر‌ها به صورت هم زمان در حمایت از اعتراضات صورت گرفته در خاورمیانه عموما و تونس و مصر خصوصا، دست به تجمع خواهند زد.

آمار دانشجویان بورس و غیربورس ایران در اروپا

روزنامه آرمان- ایران هم اکنون به غیر از کشور انگلستان بیش از 16 هزار دانشجوی بورسیه و غیر بورسیه در کشورهای اروپایی‌وجود دارد که حضور این تعداد دانشجوی ایرانی وجود رایزنهای علمی را ضروری می‌کند به طوری که در نظر است به زودی رایزن علمی ایران در آلمان تعیین شود. در حال حاضر 16 هزار دانشجوی ایرانی غیر بورسیه با هزینه

خود برای تحصیل به دانشگاه‌های کشورهای اروپایی غیر از انگلیس رفته و 249 دانشجوی ایرانی با بورسیه بلندمدت در کشورهای اروپایی غیر از انگلیس شاغل به تحصیل هستند. همچنین 120 دانشجوی دکتری از ایران در حال حاضر در قالب دوره‌های تحقیقاتی 6 ماهه در کشورهای اروپایی غیر از انگلیس در حال تحصیل هستند. جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در کشورهای استرالیا، کانادا، هند، فرانسه، روسیه، انگلستان، مالزی، اوکراین و بلاروس دارای رایزن علمی است. رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در آلمان نیز به زودی با تأیید وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد می‌شود.

شهرک های صنعتی گيلان نيمه تعطيل است

روزنامه مردمسالاری: شرکت شهرک هاي صنعتي گيلان باهدف استفاده مطلوب از امکانات زيربنايي و ارايه خدمات ضروري براي متقاضيان سرمايه گذاري و ايجاد هماهنگي بين واحدهاي صنعتي در تاريخ 1370/10/3در اداره ثبت شرکتها و مالکيت صنعتي گيلان تحت عنوان شرکت شهرک صنعتي گيلان به ثبت رسيد و فعاليت خود را آغاز کرد و در سال 1377به شرکت شهرکهاي صنعتي گيلان تغيير نام داد. به گزارش ايلنا از گيلان براسا س اطلاعات مندرج در سايت اينترنتي اين شرکت، گيلان داراي 15شهرک صنعتي، 7هزار و94 شاغل با 381 واحد مستقر صنعتي در اين شهرک ها مي باشد،ولي براساس يک بررسي اجمالي مي توان به اين نتيجه دست يافت که واحدهاي صنعتي مستقردراين شهرک ها درحال حاضرنيمه تعطيل بوده و منجر به اشتغال زايي نيروهاي کارفراوان اين استان نشده است.
يک عضو مجمع نمايندگان گيلان درمجلس درگفت وگو با ايلنا در رشت با بيان اين که براي ارزيابي رونق شهرکهاي صنعتي استان بايد ببينيم که چه ميزان سرمايه گذاري صورت پذيرفته است، اظهار داشت: با بازديدهاي صورت گرفته، متاسفانه اين شهرکهاي صنعتي يک حالت نيمه تعطيل دارند وبسياري از افراد متقاضي راه اندازي واحد صنعتي سوله را احداث،وام را دريافت ،نصف پول را ريختند داخل زمين و نصف ديگر را به همراه خود برده و در بخش خدمات و واسطه گيري به کارگرفته اند.
جبار کوچکي نژاد ارم ساداتي با انتقاد شد يد ازعدم دقت در سرمايه گذاري که سبب شده خيلي از منابع بانکي به هرز برود، خاطر نشان کرد: اگر به آمار مجوزهاي صادره براي بخش صنعت کشور نگاه بکنيم، خواهيم ديد گيلان رتبه بالا در تعداد صدور مجوزهاي صادره در راه اندازي واحدهاي صنعتي ودرجايگاه پنجم وششم آن قرار دارد. وي تصريح :وقتي به ميزان توليد و اشتغال زايي نگاه بکنيم رتبه گيلان به شدت پايين مي آيد و اين نشان دهنده اين است که افراد زيادي مجوز وموافقت اصولي براي توليد اخذ کرده اند، وليکن برخي از افراد به وام حداقلي دسترسي پيدا کرده اند،کار را تعطيل کرده واز آن جا رفته اند. به گفته کوچکي نژاد اين آمار حاکي از اين است که آمار ميزان مجوزهاي صادره واشتغال زايي به هيچ وجه با يکديگر هم خواني ندارد. وي در پايان تاکيد کرد:با عث مشکلات فعلي شهرکهاي صنعتي گيلان را بايد از مديراني در استان پرسيد که ادعا مي کنند بخش صنعت اين خطه گل وبلبل است وهيچ مشکلي وجود ندارد.
يک عضو ديگرمجمع نمايندگان گيلان درمجلس نيزدرگفت وگو با ايلنا با بيان اينکه متاسفانه درگذشته تعدادي ازمتقاضيان با اخذ مجوز از صنايع براي ايجاد واحدهاي صنعتي درشهرک هاي صنعتي استان اقدام ولي راه اندازي نکرده اند،افزود:يکي ازمهم ترين دلايل، عدم تامين اعتبار توسط بانکها بوده که سبب شده اين زمين ها مورد استفاده قرارنگيرد ولي به تازگي شرکت شهرکهاي صنعتي گيلان اقدام به تملک مجدد اين اراضي وواگذاري به افراد ديگرکرده است.

آلودگی‌های زيست‌محيطی بوشهر قابل پاكسازی نيست

ایلنا: نفت این روزها در بوشهربه جای نعمت بلای جان شده است. کمتر از دو هفته پیش، نشت نفت از خط لوله فرسوده انتقال در منطقه دیر این استان موجب شد تا 400هکتار زمین کشاورزی به نفت آلوده شده و لکه نفتی به طول 20 کیلومتر ساحل بوشهر را فرا بگیرد.

چند روز پیش نیز تخریب چاه ذخیره پساب‌های اسیدی حاصل ازحفاری چاه نفت درمنطقه دیلم این استان حادثه هولناک دیگری را رقم زد و موجب شده تا حدود 15ـ20 هکتار مزارع گوجه‌فرنگی آلوده و حدود 170 هکتار از مزارع کشاورزی از بین رفته، همچنین 5 حلقه چاه کشاورزی را کاملا غیرقابل استفاده کرده است، تعداد زیادی هم پرنده دراثراین حادثه از بین رفته‌اند.

کشتکار مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در مورد آخرین وضعیت آلودگی حاصل از سرریز پساب عملیات استخراج چاه نفت در منطقه دیلم بوشهر گفت: در حال حاضر چاه نفت مذکور پلمپ شده و عملیات حفاری هم قطع شده است.

او موقعیت دقیق محل وقوع حادثه را در منطقه دیر و در ارتفاعات روستای دوراهک عنوان کرد و ادامه داد: فعلا در مورد علت دقیق حادثه اظهارنظر نمی‌کنم اما آنچه مشخص است، پسماندهای اسیدی حاصل از عملیات حفاری این چاه نفت در یک چاه دیگر ذخیره و سپس دفن می‌‌شده است،که این چاه به احتمال زیاد در اثر بارندگی و وقوع سیل تخریب شده و پساب اسیدی سمت زمین‌های کشاروزی سرازیر شده است.

کشتکار در مورد آخرین وسعت سطح آلوده شده به وسیله پساب‌های اسیدی استخراج چاه نفت نیزگفت: حدود 15ـ20 هکتار مزارع گوجه‌فرنگی آلوده و حدود 170 هکتار از مزارع کشاورزی از بین رفته است، همچنین این حادثه 5 حلقه چاه کشاورزی را نیز ازبین برده و کاملا غیرقابل استفاده کرده است، تعداد زیادی هم پرنده هم دراثراین رخداد از بین رفته‌اند.

او در مورد تعداد دقیق پرندگان اظهارنظری نکرد ولی افزود: مرگ‌ومیر پرندگان از پیدا شدن لاشه آنها در منطقه وقوع حادثه مشخص شده است و برآورد دقیقی در این زمینه صورت نگرفته است.

کشتکار در زمینه آلوده شدن رودخانه‌های فصلی منطقه حادثه دیده نیز گفت: تنها یک رودخانه فصلی منطقه آلوده شده و هیچ یک از رودخانه‌های دائمی منطقه آلوده نشده است.

او تصریح کرد: با حکم قضایی چاه پلمپ شده و پرونده به مراجع قضایی فرستاده شده است: البته عملیات حفاری بر عهده بخش خصوصی بوده است و اکنون این عملیات تعطیل و شکایت به مراجع قضایی برده شده است و بناست تا توسط مراجع ذی‌صلاح خسارت برآورد شده و به دادگستری اعلام می‌شود و به طور قطع غرامت این حادثه از پیمانکار آن دریافت می‌شود.

او در مورد انجام اقداماتی در زمینه پاکسازی محل نیز گفت: متاسفانه به جهت اینکه این پساب‌ها اسیدی بوده و بوسیله آب باران و سیل به زمین‌های کشاورزی نفوذ کرده و پاکسازی ممکن نیست و باید منتظر ماند تا به مرور زمان از بین برود.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در مورد میزان خسارت ریالی حادثه نیز گفت: تاکنون اداره کل محیط‌زیست استان اطلاعی از برآورده از خسارت ریالی به محیط زیست منطقه اعلام نکرده است که به محض اعلام در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

اعلان همبستگی هواداران آیت الله بروجردی

اعلان همبستگی هواداران آقای کاظمینی بروجردی برای حضور در خیزش مردمی 25 بهمن ماه

آنچه را که در ماه های اخیر مشاهده نمودیم خواسته های لبریز شده مدنی و حقوقی مردمی بود که آزادی و حقوق مشروع ومدنی آنها توسط رهبران مستبد و مطلق گرا پایمال و سرکوب شده بود .
اکنون پیامی که در کشورهای منطقه خاورمیانه شنیده می شود، ندای آزادی خواهی و خروش جنبش های دمکراسی خواهی و حقوق مداری علیه سلسله های به هم پیوسته دیکتاتوری می باشد.
خواست و اراده ی ملت تونس و مصر معادلات و فرضیه های از پیش تعیین شده را به گونه ای دیگر تغییر داد بطوریکه حاوی این رسالت جاودان بود که هر گاه اراده و خواست ملتی برای تغییرات و اصلاحات به حرکت درآید، سرکوب این اراده های مصمم ناممکن خواهد بود و چه بسا رویارویی با این خیزشهای دمکراسی خواهی، جز ننگ و بد آفرینی برای حکام مقتدر ره آوردی دیگر به همراه نخواهد داشت.
اینک که جنبش مدنی ایران بعنوان بارزترین مدل خیزشی در منطقه نقش آفرینی می نماید و کوس رسوایی استبداد در اشکال مختلف را نمایان ساخته است ، زمان به بار نشستن مجاهدتهای ملت بپا خاسته ایران و جانباختگان راه آزادی فرا رسیده است .
خیزش ملی، حق طلبانه و مسالمت آمیز ملت ایران در روز 25 بهمن در برابر رژیمی ست که تقویم عمرش به پایان رسیده و بختش نگون و سبزی وسپیدی اش بر سیاهی مطلق گرایان ولایت فقیه پیشی گرفته است.
هواداران زندانی دگراندیش کاظمینی بروجردی ضمن اعلام همبستگی و حمایت از خیزش توده ای گروه های سیاسی و اجتماعی معترض ایران در 25 بهمن ، بر خواسته های خود مبنی بر ایجاد جامعه ای آزاد و سکولار پافشاری نموده و مبارزات مدنی خود را تا برچیده شدن نظام استبدادی ولایت فقیه ادامه خواهند داد.
هواداران سید حسین کاظمینی بروجردی

ورود سفير انگليس به ايران ممنوع شد

باشگاه خبرنگاران (صدا و سیمای رژیم): به دنبال کارشکني هاي سفير انگليس در ايران و اعطاي سمت عالي ترين مقام ارشد نظامي ناتو در افغانستان به وي، ورود سفير انگليس به خاک ايران ممنوع شد.

حسين ابراهيمي نماينده مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: با خروج سفير انگليس از ايران، وي اجازه ورود به خاک جمهوري اسلامي ايران را نخواهد داشت.

وي با اشاره به کارشکني هاي سفير انگليس از جمله نوشتن مقاله اي توهين آميز عليه نظام که احساسات ملت جمهوري اسلامي را جريحه دار کرد، تصريح کرد: اقدام گستاخانه سفير بريتانيا و اقدامات خصمانه دولت انگليس بر عليه جمهوري اسلامي موجب بررسي طرح کاهش روابط ايران و انگليس در کميسيون امنيت ملي و اخراج سفير اين کشور از ايران شد.

ابراهيمي افزود: در حال حاضر سفير انگليس از ايران خارج شده است و ديگر وي حق بازگشت به خاک ايران را نخواهد داشت و کارشکني هاي وي دليل اين تصميم مقامات جمهوري اسلامي ايران است.

چسباندن پوستر 25 بهمن بر روی ماشین نیروی انتظامی

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cm_G20QZgvk

تظاهرات 25 بهمن؛ احتمال تمرد سربازان از دستور فرماندهان

شورای عالی امنیت ملی در مصوبه ای تاکید کرده است که در صورت انجام تظاهرات در روز 25 بهمن به هیچ وجه نباید برخورد مستقیم صورت گیرد. بنا به خبری که توسط منابع خبری ندای سبز آزادی تایید شده است در جلسه یکشنبه شب شورای عالی امنیت ملی نسبت به نحوه برخورد با راه پیمایی 25 بهمن و همچنین میزان حضور مردم اجماع واحدی وجود نداشته است اما نظام به شدت نگران هرگونه برخورد و تند شدن فضا مانند کشور مصر است. ضمن اینکه با توجه به مدارای نظامیان در مصر و حوادث ایران، سپاه پاسداران به شدت از بی اعتبار شدن کامل خود حتی در میان رده های میانی فرماندهان این نهاد سابقاً مردمی نگران است و احتمال تمرد سربازان از دستور فرماندهان را داده است.

مونیخ آلمان/جمعه ۲۲ بهمن ۱۱ فوریه ، مرگ بر دیکتاتور

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SMi4Q3cYPgc

دعوت به تجمع در شهر مالمو - سوئد و بروکسل-بلژیک

دعوت به تجمع در شهر مالمو - سوئد دوشنبه ٢۵ بهمن
دوشنبه ٢۵ خرداد ١٣٨٨، راهپيمايی ميليونی مردم ما در تهران، کشور، منطقه و جهان را تکان داد. اينک دوشنبه ٢۵ بهمن ١٣۸٩ در راه است و جنبش‌های مردمی در گوشه ديگری از منطقه شکل گرفته است.

از ايرانيان مقيم مالمو و حومه دعوت می‌کنيم تا، همگام با مردم ميهن‌مان و برای تاکيد بر خواست‌های آزادی‌خواهانه و عدالت‌جويانه جنبش سبز، در تجمع دوشنبه ٢۵ بهمن ١٣۸٩ (١٤ فوريه ٢٠١١) شرکت کنند.
مکان : گوستاو آدولفس توری
زمان: پنج بعداز ظهر
حمايتگران جنبش سبز ايران ـ مالمو

اتحاد برای ایران- بلژیک از همه دعوت می کند، برای همبستگی با مردم کشورهای تونس و مصر و هر جایی که ندای آزادیخواهی شنیده می شود و همگام با مردم ایران ،همبستگی خود را با آزادیخواهان منطقه و جهان ابرازکنیم. همبستگی مردم ایران با جنبش آزادیخواهی منطقه نشان از تداوم مبارزه بر علیه دیکتاتوری حاکم بر ایران دارد و ما به سهم خود در بلژیک این صدای حق طلبانه مردم را بازتاب خواهیم داد.
زمان: دوشنبه 25 بهمن ماه
ساعت 17 تا 19
مکان: مقابل سفارت جمهوری اسلامی
Avenue Franklin D. Roosevelt,15

تجمع ایرانیان معترض در مقابل کاخ سفید ۲۴ بهمن ۸۹

http://www.youtube.com/watch?v=1ZpdbUoFPyU&feature=player_embedded

اعلام شرکت مادران پارک لاله در تظاهرات 25 بهمن

همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر-بخش شهرستانها
یکشنبه, فوریهٔ ۱۳, ۲۰۱۱
اعلام شرکت مادران پارک لاله در تظاهرات 25 بهمن در ایران

با درود به تمام دوستان، مبارزان و یاران همیشه هوشیار ایران!
ما مادران پارک لاله به عنوان حامیان مادران عزادار 33 سال اخیر که بعد از انتخابات خرداد 88 نیز تعداد بیشماری از پاک ترین وعزیزترینها را از دست داده ایم همواره بر موضع خود ایستاده ایم که شامل سه درخواست عمده ماست:آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی لغو کلی حکم اعدام محاکمه علنی آمران و عاملان کشتارها در سی و دو سال اخیر .ما مادران پارک لاله که در طول یکسال و چند ماه گذشته تحت بیشترین توهینها، بازداشتها، احضارها، و حتی تعهدهایی بوده ایم که از دیدن دوستمان هم محروم شویم،اعلام می کنیم که پای از میدان مبارزه بیرون نخواهیم کشید و دوشادوش و پا به پا، فرزندان، یاران وهموطنانمان را در تمامی اعتراضات یاری خواهیم رساند.
در روز 25 بهمن نیز همراه با خیل عظیم مادرانی که در 33 سال گذشته تا به امروز فرزند از دست داده اند یا عزیزانشان دربند زندانهای اسلامی اند و یا فرزندانشان در برابر سیاستهای غلط حکومتی و نداشتن امنیت جانی از کشور خارج شده اند به طوری که حتی نتوانسته در لحظات مرگ بستگان خود حضور داشته باشند؛ برآنیم که پیشاپیش همه با در دست گرفتن عکسهای فرزندان جان باخته، آواره و اسیرمان جنبش اعتراضی مردم ایران را همراهی کرده و با مادران فرزند از دست داده تونس و مصر همدردی خود را اعلام نماییم.
باشد که ظلم و دیکتاتوری در جهان پایان یابد که اگر چنین نشود هستند مادرانی که باز بر علیه ظلم و بیداد پرچمی دیگر برافرازند.

وعده دیدار ما دوشنبه 25بهمن ساعت 3 میدان آزادی

اعلام حضور دانشجویان دانشگاههای تهران، مشهد، یزد، تبریز و علوم و تحقیقات در تظاهرات ۲۵ بهمن

به گزارش منابع خبری جرس، جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران، با صدور بیانیه ای در حمایت از خواست و پیشنهاد راهبران جنبش برای تظاهرات ٢۵ بهمن، خاطرنشان کرده اند که "...در عرصه بین المللی ، قیام مردم تونس و مصر و اعتراضات و راهپیمایی های دیگر کشورهای منطقه که بی شک نطفه شروع این قیام ها و اعتراضات را می توان اعتراضات آزادی خواهانه و مسالمت آمیز ملت ایران در سال ٨٨ دانست تاکنون منجر به سرنگونی دو دیکتاتور در منطقه گشته است و به نظر می آید با بسط فرآیند آزادیخواهی در منطقه سقوط دیگر دیکتاتوران بسیار نزدیک باشد. پیروزی قیام آزادیخواهان در مصر و تونس امروز می تواند راه گشای مساله ایران باشد ، پایداری، فداکاری و عدم نا امیدی و نثار صدها شهید و هزاران زخمی هزینه آزادی این دو کشور گشت هزینه ای که بی شک ملت عزیز ایران نیز برای دست یابی به آزادی و رهایی از اختناق و دیکتاتوری پرداخت نماید..."

صادر کنندگان این بیانیه آورده اند: "ما جمعی از اعضای انجمن اسلامی به نمایندگی دانشجویان تهران اعلام می داریم که بر طبق اعلام قبلی سران جنبش سبز در راهپیمایی دوشنبه بهمن ماه شرکت خواهیم نمود و به یاری خداوند متعال دوشنبه ٢۵ خرداد ماه ٨٨ را دوباره تکرار خواهیم کرد. لذا از کلیه دانشجویان دانشکده های مختلف دانشگاه تهران می خواهیم تا ساعت ٣ عصر روز دوشنبه با تجمع در پردیس مرکزی دانشگاه تهران یکی از هسته های اولیه تجمع ٢۵بهمن ماه را شکل داده و به سمت میدان انقلاب و سپس آزادی حرکت نمایند. بی شک وقایع و جنایات دولت کودتا در روز عاشورا حجت را بر اکثر معترضین تمام نمود که کودتاگران به هیچ اصل اخلاقی و دینی پایبند نمی باشند و برای حفظ وضعیت موجود حاضر به اجرای هر سناریوی کذبی و دست زدن به هر جنایتی می باشند . لذا از آحاد مردم و بالاخص دانشجویان و قشر فرهیخته می خواهیم تا با دقت حرکات دولت کودتا را تحت نظر داشته و در این راه پر خطر نا امید و خسته نشوند که به لطف پروردگار پیروزی مان نزدیک خواهد بود و در پایان خطاب سخن مان با سران حاکمیت و بالاخص سران دولت کودتا می باشد ، بی شک میر حسین موسوی و مهدی کروبی خط قرمز های جنبش اعتراضی می باشند و کودتاگران باید بدانند که در صورت اجرای پروژه دستگیری این دو عزیز، دانشجویان این دانشگاه آرام نخواهند نشست..."

در تداوم حمایت های دانشجویی از تظاهرات ٢۵ بهمن، جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران نیز با صدور بیانیه ای خاطرنشان ساخته اند "...ما دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران ضمن دعوت از كلیه مردم آزادیخواه ایران اعم از دانشجویان ، كارگران ، آموزگاران ، بازاریان و اساتید دانشگاه برای حضور پرشكوه در راهپیمایی ٢۵ بهمن اعلام می‌داریم آقای خامنه‌ای باید برود برای این كه حتی بنا بر نظریه بنیانگذار جمهوری اسلامی، آقای خامنه‌ای اینك از رهبری ، خود به خود ، عزل شده است. آقای خمینی می‌گوید : " هر فردی از افراد ملت حق دارد مستقیماً در برابر سایرین ، زمامدار مسلمین را استیضاح كند و او باید جواب قانع كننده دهد و در غیر این صورت اگر برخلاف وظایف اسلامی خود عمل كرده باشد ، خود به خود از مقام زمامداری معزول است . " ( آیت الله خمینی، صحیفه نور، جلد ٤، ص ۱٩۰ ) به امید دیدار شما هموطنان عزیز در روز ٢۵ بهمن ساعت ۱۵ از میدان امام حسین تا میدان آزادی ."

در تداوم حمایت های دانشجویی و مردمی از تظاهرات ٢۵ بهمن، فعالین سیاسی دانشگاه های سراسری، علوم پزشکی، آزاد و صنعتی سهند تبریز نیز، با صدور بیانیه ای در حمایت از این اقدام، تصریح کرده اند :
"... فصل مشترک حرکت ها و جنبش های مردمی منطقه طی ۵۰ سال اخیر، بدون شک ایستادگی و عدم پذیرش حاکمیت های تک بعدی و دیکتاتوری می باشد.حرکت های آزادی خواهانه مردم ایران , مصر , تونس , اردن و الجزایر نوید بخش روزهای آزاد , با حق مسلم انتخاب سرنوشت برای مردم منطقه می باشد.و اینک در حمایت از جنبش های سبز ملت های منطقه و با توجه به دعوت رهبران جنبش سبز مردم ایران میر حسین موسوی و مهدی کروبی در روز ٢۵ بهمن ماه فصلی نو را رقم خواهیم زد.روزی نه از برای حاکمیت و تائید و تمجیدش که برای خواست مردم و در حمایت از همه آزادیخواهان منطقه."

همزمان جمعی از جوانان حامی جنبش سبز در مشهد نیز، با صدور اطلاعیه ای گفته اند "مردم آگاه و ظلم ستیز و آزادی خواه ایران عزیز همواره در طول تاریخ ثابت کرده اند با اتحاد و پشتکار به حقوق از دست رفته ی خود دست می یابند. اما این بار همراه و همصدا با مردم تونس و ملت آزادی خواه مصر که پس از گذشت بیش از دو هفته همچنان برای دستیابی به حقوق خود و مبارزه با ظلم و دیکتاتوری ایستاده اند و خیابانها را از حضور خود خالی نکرده اند فریاد می زنیم. بدین وسیله از همه ی مردم شریف و بزرگوار مشهد دعوت میکنیم تا با جوانان این شهر مقدس همراه شوید و همصدا و متحد فریاد برآوریم. نخستین وعده گاه ما بامهای شهرمان, یکشنبه ٢۴ بهمن ٨٩ ساعت ٢٢, همصدا و با ندای "الله اکبر" دستان سبزمان را به سوی خداوند بزرگ بلند می کنیم."

در همین راستا، جمعی از فعالان جنبش سبز تالش نیز، با صدور اطلاعیه ای در جهت حمایت از جنبش آزادی خواهی مردم ایران و تظاهرات ٢۵ بهمن، از حضور خود در این تظاهرات خبر داده و خاطرنشان می سازند "... همگام با دیگر هموطنان، در روز ٢۵ بهمن به خیابانها آمده و سکوت طولانی مدت خود را شکسته و صدایمان را در برابر ظالمان رساتر کنیم و به سرکوبگران بفهمانیم که مردم غیور تالش با قدمت تاریخی چهار هزار ساله در دفاع از همرزمان خویش در سایر نقط کشور همراه شده و همگام با آنها شعار آزادی خواهی سر خواهد داد. بدین وسیله از عموم شهروندان آگاه و مبارز تالش، رضوانشهر، ماسال، فومنات دعوت می شود که در روز دوشنبه ساعت سه بعدازظهر در میادین اصلی شهر جمع شده با هموطنان خویش ابراز اتحاد همبستگی نمایند. تجمع اصلی تالش در شهر هشتپر از میدان نماز برگزار خواهد شد."

همزمان با شهرهای تالش و مشهد و پیشتر از آن اصفهان و خرم آباد و شیراز، حامیان جنبش سبز در یزد نیز با صدور بیانیه ای در جهت حمایت از تظاهرات ٢۵ بهمن خاطرنشان ساخته اند :

"...اینک نظر به دعوت گروه های مختلف سیاسی، اجتماعی و همراهان جنبش ؛ بدین وسیله جنبش سبز استان یزد نیز بنا به رسالت خود ضمن دعوت از همه ایرانیان عزیز جهت حضور در راهپیمایی روز ٢۵ بهمن ، حضور خود را بمنظور روز صدای مردم اعلام می نماید تا شاهد نمایش واقعی صدای ملت باشیم .
می آییم تا این روز را كه روز صدای مردم و داد بر ظالم است را بحق صدا زنیم و همبستگی خود را با مردم تونس ، مصر ، اردن و کلیه آزادیخوان جهان ندا دهیم ."

گفتنی است طی روزهای اخیر سبزهای بابل و تبریز، همچنین جمعی از دانشجویان و فعالان دانشجویی دانشگاههای تهران و حومه، دانشگاه آزاد گرمسار، دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد محلات، انجمن سبز دانشگاه تهران شرق، آزاد واحد کرج، آزاد واحد رودهن، دانشگاه شهرکرد، دانشجویان سبز دانشگاه اشرفی اصفهانی، انجمن سبز دانشگاه تهران شرق، دانشجویان سبز دانشگاه آزاد قزوین، دانشجویان سبز خرم آباد و همچنین گروه رسا- راه سبز امید نیز، با صدور بیانیه هایی، خواستار مشارکت همگانی و استقبال از فراخوان راهبران جنبش سبز و همچنین ندای الله اکبر در شبهای قبل از تظاهرات شده بودند.

در تداوم موج جدید بازداشت‌ها در آستانۀ ٢۵ بهمن، زهرا شریف و زهرا افتخاری، دو فعال دانشجویی دانشگاه تهران بازداشت شدند

ندای سبز آزادی:
زهرا شریف فعال دانشجویی دانشگاه تهران و از فعالین سیاسی و از اعضای ستاد میرحسین موسوی در زمان انتخابات بازداشت و به محل نامعلومی انتقال یافت.

پس از فراخوان ۲۵ بهمن فشار بر روی دانشجویان بیشتر از گذشته شده است و در ادامه روند بازداشت‌ها، زهرا افتخاری دانشجویی دانشگاه تهران نیز بازداشت شده است.

همین منبع خبری اعلام کرده است که افتخاری نیز از فعالان دانشجویی دانشگاه تهران و عضو ستاد میرحسن موسوی در زمان انتخابات بوده است.

جاوید فخریان، فعال دانشجویی بازداشت شد

جاوید فخریان، فعال دانشجویی و از مدیران ستاد ملی هشتاد و هشت مجازی پس از دو جلسه احضار به وزارت اطلاعات و دفتر پیگیری وزارت اطلاعات، امروز پس از حضور در دفتر پیگیری اطلاعات و ساعت‌ها بازجویی بازداشت و به محل نا معلومی منتقل شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، وی آبان ماه سال گذشته نیز در جریان اعتراضات پس از انتخابات بازداشت شده بود.

گفتنی است در آستانه راهپیمایی ۲۵ بهمن، بازداشت فعالان دانشجویی و اصلاح‌طلبان گسترش پیدا کرده و طی چند روز گذشته تا امروز چند ده نفر دستگیر شده‌اند

آخرین وضعیت نویسنده کرد در بازداشتگاه اطلاعات سنندج

سایت کردیش پرسپکتیو:
با گذشت بیش از 45 روز از بازداشت سعید ساعدی، قرار بازداشت وی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد و نامبرده همچنان در شرایط بسیار وخیم جسمانی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به سر می برد.

بنا به گزارش های رسیده از یک منبع موثق، قرار بازداشت این نویسنده کرد از تاریخ شانزدهم بهمن ماه به مدت یک ماه دیگر تمدید شده است.

گفتنی است که خانواده سعید ساعدی تاکنون تنها یک مکالمه یک دقیقەای با فرزندشان داشتەاند و همین امر نگرانی شدید آنها را در خصوص وضعیت نامبرده، به دنبال داشته است.

عدم امکان ملاقات و تمدید مجدد قرار بازداشت، احتمال تحت فشار بودن و شکنجەی این شاعر کرد را تقویت می کند.

بنا به برخی اطلاعات رسیده، به دلیل شکنجەهای فیزیکی، آقای ساعدی از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده است.

این منبع مطلع همچنین خبر منتشر شده از سوی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی را که در آن گفته شده بود که سعید ساعدی بر اثر شکنجه جان خود را از دست داده، به شدت تکذیب نمود.

سعید ساعدی شاعر و روزنامەنگار کرد در شامگاه یک شنبه پنجم دی ماه به همراه شماری از فعالان کرد و هشت تن از اعضای خانواده حبیب الله لطیفی بازداشت شد.

با گذشت یک هفته از این بازداشت ها، تعدادی از دستگیر شدگان از جمله خانواده لطیفی آزاد شدند. در روزهای بعد نیز برخی از بازداشت شدگان با سپردن وثیقه های سنگین آزاد شدند.

در این میان یحیی قوامی دیگر فعال کرد که در همان روز بازداشت شد در شرایط مشابهی به سر می برد و اطلاع دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.

ترانه وطن من - انوشیروان روحانی و سپهر
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xoKLcyghzXw#at=78

تقدیم به شهدای جنبش سبز
http://www.youtube.com/watch?v=_rC9sbmiTY8&feature=player_embedded#at=28

پیام جنبش سبز به نیروهای نظامی
http://www.youtube.com/watch?v=-qZ_eNZGSMM&feature=player_embedded

رقص فقر
http://www.youtube.com/watch?v=CQqhhQQcqjo&feature=player_embedded

با اعتراض امام جمعه یزد فاش شد: احمدی نژاد در سفرهای استانی مواجب ائمه جمعه (حق سکوت) را پیشتر پرداخت می کند

در سفر اخیر استانی محمود احمدی نژاد به استان یزد از جانب دفتر ریاست جمهوری به حساب کلیه ائمه جمعه استان مبلغ قابل توجهی واریز شده است. حجت الاسلام شیخ محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد در می یابد که مبلغ پنجاه میلیون تومان از جانب دفتر رئیس جمهوری به حساب وی ریخته شده است. دفتر امام جمعه یزد در تماس با دفتر ریاست جمهور کم و کیف قضیه را جویا می شود دفتر ریاست جمهوری پاسخ می دهد که این کمترین قدردانی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد از مقام شامخ روحانیت است. ایشان در کلیه سفرهای استانی می کوشند نسبت به سلسله جلیله روحانیت ادای دین کنند، لذا برگ سبزی به حساب ائمه جمعه و جماعات استانها واریز می شود. این رقم قابلداری نیست. ائمه محترم جمعه بیشک آن را صرف مردم و امور شرعیه خواهند کرد و جای دوری نخواهد رفت حجت الاسلام صدوقی بعد از اطلاع از قضیه، وجه اهدائی رئیس جمهور را همراه با یک نامه به دفتر وی عودت می دهد و با بیت رهبری تماس می گیرد که این کسر شأن نمایندگان رهبری است که از مقامات دولتی کمک نقدی دریافت کنند. مناسب نیست با شأن رهبری و ائمه جمعه اینگونه بازی شود

تظاهرات مشترک ایرانیان، مصریان و تونسیان مقیم هلند علیه دیکتاتورها، آمستردام، ویدئو از شبکه ایرانیان هلند
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LN5kduNSdJA

کلن؛ تظاهرات ۲۴ بهمن در همبستگی با جنبش‌های مردمی، عليه ديکتاتورها در منطقه خاورميانه و در حمايت از تظاهرات ۲۵ بهمن در ايران
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ic1HV9TbonM

سی مرغان حماسه می آفرینند - سید محمد حسینی
http://www.youtube.com/watch?v=b0JUpXylIhw&feature=player_embedded

هوشياری در برابر خدعه حکومت: هيچ اطلاعيه‌ای در باره لغو راه‌پيمايی ۲۵ بهمن را باور نکنيد

دو روز تا راهپيمايی ۲۵ بهمن روز صدای مردم مانده و اتاق خدعه حکومت نامشروع مشغول طراحی نيرنگ نخ‌نمای هميشگی خود است و در صدد است تا در مراحل مختلف و احتمالا غروب تا شامگاه ۲۴ بهمن‌ماه با جعل بيانيه و يا انتشار شايعه اعلام کند که رهبران سبز به دلايلی راه‌پيمايی را لغو کرده‌اند. مردم هوشيار ايران بدانند که بر اساس مصاحبه‌‌های انجام شده توسط مشاور ارشد مهندس ميرحسين موسوی و بياينه تشکيلات راه سبز اميد که در شامگاه ۲۳ بهمن ماه انتشار پيدا کرد مهندس ميرحسين موسوی و شيخ مهدی کروبی در فراخوان خود کاملا جدی هستند و هيچ برنامه‌ای برای لغو آن وجود ندارد.

گفتنی است که اين تزوير حکومت بعد از آن انديشيده شد که شکست نمايش تبليغاتی ۲۲ بهمن ريزش نيروهای طرفدار کودتا را بار ديگر بر حکومتيان آشکار کرد تا جايی که مجبور شدند برای اثبات مقبوليت و محبوبيت متوسل به مونتاژ و فتوشاپ بشوند و يا همچون روزنامه کيهان در تيتری پر دروغ و مضحک خبر از راهپيمايی ۵۰ ميليونی در حمايت از حکومت بدهند

مقابلۀ زندانیان بند 1 زندان گوهردشت کرج با یورشهای وحشیانه گارد زندانخبرنگاران سبز/ زندان گوهردشت:

روز پنجشنبه 9 دی ماه حوالی ساعت 09:30 بیش از 60 نفر از نیروهای گارد زندان به بند 1 زندان گوهردشت یورش بردند و با باتون زندانیان بی دفاع را مورد ضرب وشتم قرار دادند. زندانیان جان به لب شده بصورت جمعی به مقابله با آنها برخواستند و درگیری شدیدی بین زندانیان و گارد برای مدتی طولانی ادامه یافت که منجر به عقب نشینی و فرار گاردیها از بند شد.

گارد زندان بصورت متناوب به سلولهای زندانیان بی دفاع و اسیر یورش می برد آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و حداقل امکانات آنها را تخریب و یا ضبط می کند. گاردیها حتی از غذای زندانیان که از فروشگاه زندان با چندین برابر قیمت معمول خریداری می کنند نمی گذرند و آن را هم با خود می برند. در این درگیری تعدادی از زندانیان مصدوم شدند.
گارد زندان بدستور علی حاج کاظم وعلی محمدی رئیس و معاون زندان و تحت نظارت فرجی رئیس اطلاعات زندان به بند 1 یورش بردند.
زندانیان بند 1 که معروف به بند آخر خطی ها است تا به حال چندین بار این بند را آزاد کرده اند و نیروهای سرکوبگر گارد و پاسداربندهای شکنجه گر را گوشمالی داده اند.اکثر زندانیان این بند محکوم به اعدام هستند و در شرایط قرون وسطایی در انتظار اعدام بسر می برند

اطلاعیه مهم دانشجویان دانشگاه تهران: امردم عزیز! ساعت 14 دانشگاه تهران باشید و ما را یاری کنید

خبرنگاران سبز/سیاست:

در پی کارشکنی نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه تهران در خصوص تجمع 25 بهمن ماه، اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران دومین بیانیه خود را منتشر کرد.

نهاد نمایندگی ولی فقیه دانشگاه تهران پس از انتشار بیانیه جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و دعوت مردم و دانشجویان این دانشگاه به تشکیل یکی از هسته های اولیه تجمع 25 بهمن ماه دست به توطئه ای جدید زده و قصد دارد به بهانه برنامه ای با عنوان گفتمان مهدویت و عبور از فتنه های آخر زمان با انتقال هزاران پاسدار دانشگاه امام حسین و برخی از اعضای حوزه های علمیه اطراف به دانشگاه تهران مانع تشکیل تجمع فردا گردد.

متن بیانیه اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در پاسخ به این عمل به شرح ذیل می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَکرُوا وَ مَکرَاللهُ وَ اللهُ خُیرُ الماکِرین
هنوز از سخنرانی ولی فقیه در نماز جمعه و پیام آزادی خواهی ایشان برای مردم مصر و دیگر کشورهای منطقه مدت زمان زیادی نگذشته است که عوامل ایشان در دانشگاه برای بریدن گلوی آزادیخواهان ایرانی دشنه تیز می نمایند. اینگونه است که ولی فقیه آزادی اعتراض برای دیگر مردمان را می پسندد ولی هر گونه ندای حق طلبی و آزادی خواهی در کشور خود را در نطفه خفه می نماید.
با توجه به اطلاعات کسب شده توسط نیروهای انقلابی و اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران ، نهاد نمایندگی ولی فقیه با هماهنگی سپاه پاسداران قصد دارد همانند 16 آذر 88 فضای دانشگاه تهران را امنیتی نموده و هزاران پاسدار دانشگاه امام حسین (ع) و طلبه حوزه های اطراف را به عنوان دانشجو همانند 16 آذر سال گذشته به دانشگاه گسیل داده و دست به راهپیمایی علیه معترضین 25 بهمن ماه بزنند. لذا ما از تمامی دانشجویان دانشگاه تهران و مردم عزیز و بزرگوارمان می خواهیم یک ساعت زود تر از وقت مقرر در بیانیه دیروز یعنی ساعت 14 با حضور گسترده خود در سر در دانشگاه تهران توطئه نهاد نمایندگی را خنثی نموده و ما را یاری نمایند.
شکی نیست 25 بهمن ماه یک روز نخواهد بود و از فردا تا روز سقوط دولت کودتا دانشجویان دانشگاه تهران هر روزشان 25 بهمن خواهد بود. انشاء الله
انجمن اسلامی دانشگاه تهران
24 بهمن 1389

باز باران
کو ترانه ؟
کو تبسمهاي احسان؟
ميخورد خنجر به قلبم
از ستمهاي خبيثآن

يادم آيد روز ديرين
از پی رویای شيرين
در خيابانهاي تهران
خيل جمعيت سرازير
دستها سوي جماران

پير کفتار بد انديش
دشمن اين مام ايران
ياوه ها سرداد از خويش
ملت خوش بين و نادان
داد ترجيح
شيخ بوگندو را به سلطان

چهره اش ديدند به افلاک
ملت ساده بدینسان
خاک کجا ماند به افلاک
آخر ای دغا به دوران

بعد سي سال وعده ي پوچ
باز ريختند در خيابان
نسل سوخته و پریشان
جملگی رو سوی ميدان
فاطمه ، ندا ،ترانه
رستم و سهراب و احسان

دست دژخيم بد انديش
کرد آغشته به خون ،ریش
شد نماد استقامت
مرگ آن نداي بي کیش

آتش کنش بر افروخت
پيکر سبز ترانه
زد به هم رسم زمانه
با بهانه
بی بهانه

بشنو از من
ديو دشمن
روز موعود تو و من
روز بیست و پنج بهمن
در فضای پاک میهن
یا حضور ننگ تازی
..... یا من ایرانی، فرزند تهمتن

رنگ سبزم شد بهانه
ای پلید این زمانه
تا ستاند از تو و ارباب تو
خون ندا ،حق ترانه

بهر آزادي ميهن
جان دهم حق ميستانم
تا بداني دشمن من
جان فشاني بهر ميهن
خواه آسان.. خواه جانکاه

هست زیبا
هست زيبا
هست زيبا

بالای صفحه

... بیشتر