"آگاهی نامهء " دیگران (مجموعه ای از اخبار روز)

آنچه که در اینجا می آید - و سعی میشود که روزانه بیاید - ، فرستاده های دوستان  از طریق ایمیل می باشد . من تنها تکثيرکننده ام و قصد تنها اطلاع رسانی است ونه جانبگیری.

29 بهمن  89

فرستنده : اوتانِس

www.rudarru.netمراسم عزاداری جان باخته راه آزادي محمد مختاري امروز در شرايط خفقان كامل برگزار شد

كانون حمايت از خانواده جان باختگان و بازداشتي ها : مراسم جان باخته راه آزادي محمد مختاري که روز 25 بهمن بضرب گلوله نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی جان باخت، امروز در شرايط خفقان كامل برگزار شد در يك مسجد كوچك ( امام حسن مجتبي ) كه دم درب و دور تا دور محل ختم پر از ماموران لباس شخصي بود و مستمر رفت وآمد داشتند برگزارگرديد , ساعت حدود 1430 تا 1500 جمعيتي بين 200 تا 300 نفر براي گراميداشت ياد اين جان باخته و همدردي با اقوام وي حاضر شدند.
در بالاي مسجد يك نوشته از طرف بسيج با مضمون زير زده شده بود : حمايت منافقين و فتنه گران در روز 25 بهمن را محكوم ميكنيم " كه زير آن نوشته شده بود اهالي محل و نمازگزاران مسجد امام حسن مجتبي


تک عکس / تجمع خانواده های بازداشت شدگان در برابر زندان اوین، ظهر شنبه 30 بهمن 1389


قهرمان ۲۵ بهمن شناسایی شد: اکبر امینی در خطر اعدام

وبلاگ انجمن سبزها


جوان سبزی که در روز ۲۵ بهمن از جرثقیل بالا رفته بود و توسط نیرو های امنیتی بازداشت شد، شناسایی شد. خانواده او توسط نیروهای امنیتی تحت فشار برای انجام مصاحبه با صدا و سیما و اعلام عدم ثبات روانی اکبر هستند و امکان دارد حکم اعدام نیز برای وی صادر گردد. اکبر امینی که در جریان اعتراضات سال گذشته نیز چند ماهی باز داشت بوده، در روز حادثه به همراه پارچه های سبز و تصویری از شهدای سبز بالای جرثقیل رفته بود. وی گردن خود را با طناب آبی به جرثقیل بسته بود تا در صورت دخالت ماموران به دار آویخته شود. اما ماموران امنیتی با آوردن خانواده وی به محل وی را مجبور به پایین آمدن کردند. بر ماست تا با بر سر زبان آوردن اسم وی از سوء استفاده ماموارن امنیتی از گمنامی وی جلوگیری کنیم.


ای هموطن همراه شو

http://www.youtube.com/watch?v=BFisiyuaG-I


وفا سلطان

http://www.youtube.com/watch?v=5hqqPUHN_9Y&NR=1


حاکمیت از همین حضور وحشت دارد
یکشنبه اول اسفند مردم، دیگر خیابان را ترک نمی کنند

اگر هنوز کسانی باشند که کوچکترین تردیدی در ناوری و وحشت حکومت از آنچه روز 25 بهمن در تهران و چند شهربزرگ ایران شاهد آن شد وجود داشته باشند، باید به آنها توصیه کرد، واکنش های حکومت به تظاهرات 25 بهمن را با دقت دنبال کنید تا یقین حاصل کنید. به واکنش مجلس بنگرید، به بیانیه هیات رئیسه مجلس خبرگان مراجعه کنید، سخنان امام جمعه تهران و امامان جمعه شهرهای دیگر را بخوانید، تلاش برای مصادره دو قربانی این تظاهرات را بنگرید، برگ تقیه مقابل ناطق نوری و حسن روحانی گذاشتن را بنگرید، سفر شتابزده رئیس قوه قضائیه به مشهد را تعقیب کنید، اخبار تشییع جنازه راه انداختن در نماز جمعه تهران را بخوانید، تبلیغ برای تظاهرات جمعه بعد از نماز جمعه تهران و آنچه را که کف خیابان دید و بر وحشتش افزوده شد را بنگرید، حصر خانگی موسوی و کروبی را که تا حالا از آنها بعنوان سران مرده فتنه یاد می کردند دنبال کنید، رنگ پریده از چهره فرماندهان نیروی انتظامی را ببینید، که 1500 بازداشتی، 2 قربانی و دهها مجروح از آن 300 اشغالی که بقول شریعتمداری روز 25 بهمن به خیابان آمده بودند روی دستش مانده، وحشت از دو خط اطلاعیه موسوی و کروبی که در هیچ رسانه داخلی بازتاب نمی یابد را در تهدیدهای مجلسی ها و امام جمعه ها بخوانید.... اینها همه درکنار هم، تفسیری جز این دارد که 25 بهمن تبدیل به وحشت بزرگ حاکمیت شد؟ حاکمیتی که می خواست برای مردم عرب منطقه که علیه استبداد و غارتگری حکومت هایشان به خیابان ریخته اند "پدری" کند، حالا نه تنها شبیه یکی از همان دولت ها و حاکمیت هائی است که مردم منطقه علیه آنها قیام کرده اند، بلکه از هم سرنوشت شدن با آنها باید بترسد و ترسیده است.

جسارتی که روز 25 بهمن مردم ایران از خود نشان دادند، معنائی جز این ندارد که این مردم برای گرفتن حق خود، نمی خواهند خیابان را ترک کنند. آنها می دانند که حتی اگر حاکمیت یک خیز دیگر برای خشونتی عریان تر هم بردارد، چاره ای ندارد که پس از آن تسلیم اراده مردم شود. چنان که در مصر و تونس همین اتفاق افتاد.

به همین دلیل است که روز یکشنبه اول اسفند روی تظاهرات برای یاد دو قربانی 25 بهمن و همه قربانیان جنبش سبز اعلام شده است. فراخوان این تظاهرات از سوی شورای همآهنگی جنبش سبز صادر شده است و آنگونه که گفته می شود، امروز (شنبه) اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد میرحسین موسوی که در خارج از کشور مستقر شده، در یک کنفرانس خبری، جزئیات این تظاهرات را اعلام خواهد کرد.

مخملباف روی خط كانال يك در25 بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=o3DP3GtSv94&feature=player_embedded


دکتر صیغه ای

موسي قرباني نماينده معمم مجلس شوراي اسلامي در همايش" ازدواج موقت، تحكيم يا تزلزل خانواده" درباره مزايا و امتيازات صيغه اين مثال را بيان كرد

چندي پيش براي جراحي همسرم توسط پزشك معالج مرد، با پزشك تماس
گرفتم و پس از معرفي خودم از او خواستم تا صيغه عقد يكساعته بين دكتر و نوه شيرخواره‌ام خوانده شود تا دكتر به همسرم محرم شود...

منبع : روزنامه ملت ما، 6 آذر 89
دوستان توجه داشته باشيد كه اين برادر قانون گذار اين كشور هستند و در حال حاضر هم مشغول بررسي برنامه پنجم توسعه كشور!!!!!!!! مي باشند وپس از آن هم به فكر تهيه طرحي براي مديريت جهان خواهند بود


حمله وحشیانه مزدوران خامنه‌ای به مردم تهران - ۲۵ بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=nJuYXQntDi8

بازداشت حسین سالمکار فعال دانشجویی

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: حسین سالمکار دانشجوی رشته هوافضای دانشگاه صنعتی شریف بازداشت شد.

وی دانشجوی ورودی سال 83 دانشگاه خواجه نصیر در رشته مهندسی مکانیک و دانشجوی کارشناسی ارشد ورودی سال 89 دانشگاه صنعتی شریف در رشته هوافضا می‌باشد.

به گزارش ادوارنیوز، این دانشجو 2 دوره پیاپی با رای بالای دانشجویان به عضویت شورای عمومی انجمن اسلامی درآمد همچنین وی مدیر مسئول نشریه دانشجویی نفس در دانشگاه خواجه نصیر بود. با تو جه به وضعیت برخی از بازداشت شدگان بیست و پنجم بهمن ماه و نظر به فعالیت این دانشجو در شرایط بسیار نامناسبی نگهداری می‌شود.

بازداشت یک دانشجو در جلسه کنکور

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: امید عبادی، دانشجوی مقطع کارشناسی ناپیوسته ی عمران، دانشگاه آزاد، واحد سنندج، روز پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ماه، در جلسهٔ کنکور کار‌شناسی ارشد دانشگاه کردستان بازداشت شد.

به گزارش جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی او تنها قصد داشت چند دقیقه زود‌تر قبل از پایان وقت کنکور جلسه را ترک نماید، که با برخورد مراقبین و مأمورین مستقر در جلسه مواجه گردید و با دخالت حراست دانشگاه، دستگیر و به کلانتری نزدیک دانشگاه اعزام شد.

لازم به ذکر است او دارنده ی وبلاگ های "او باران بهانه بود" و "من هنرمند نیستم " نیز می باشد.

به گزارش منابع دانشجویی، تا کنون از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

عفو بین الملل خواستار آزادی دانشجویان شد و نیروهای امنیتی را مسئول مرگ دو دانشجو دانست

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: سازمان عفو بین‌الملل با صدور اطلاعیه‌ای ضمن ارائه گزارشی از دانشجویان بازداشت شده، از همه اعضای خود خواست برای آزادی آن‌ها با مقامات جمهوری اسلامی تماس بگیرند. در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است: بسیاری از تظاهرکنندگان روز 25 بهمن از جمله سه دانشجو به نام‌های رامتین مقدادی، سعید سکاکیان و سیروس زارع زاده در روز 25 بهمن در جریان تظاهرات خیابانی که در سراسر ایران در حمایت از مردم مصر و تونس، با فراخوان رهبران مخالف دولت میر حسین موسوی و مهدی کروبی، انجام گرفت دستگیر شده‌اند.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، سازمان عفو بین‌الملل با ذکر این موضوع که محل بازداشت بیشتر دستگیرشدگان نا معلوم است، سه تن از دانشجوی بازداشت شده را این چنین معرفی کرده است.

رامتین مقدادی دانش آموز 17 ساله در جریان حضور در تظاهراتی در شهر بابل در شمال ایران دستگیر شده است. او در شاخه جوانان کمپین انتخاباتی میر حسین موسوی فعالیت کرده بود.

سعید سکاکیان دانشجوی دانشگاه بین‌المللی قزوین در تظاهرات تهران دستگیر شده است. او پیش‌تر نیز در 7 دسامبر 2009 در روز دانشجو دستگیر و به اتهام تبلیغ علیه نظام به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم و از دانشگاه اخراج شد.

سیروس زارع زاده دانشجوی 22 ساله در میدان هفت تیر توسط بسیج دستگیر شده است. نیروهای نظامی بسیج مسئول بسیاری از موارد نقض حقوق بشر در ایران در سال 2009 هستند.

بر اساس این اطلاعیه، دانشجویان دیگری قبل و بعد از تظاهرات 25 بهمن بازداشت شده‌اند که از جمله می‌توان به دستگیری 16 دانشجوی دانشگاه شریف اشاره کرد.
سازمان عفو بین‌الملل در پایان به کشته شدن دست کم دو نفر در تظاهرات با شلیک مستقیم اسلحه اشاره می‌کند و می‌نویسد مقامات جمهوری اسلامی یک گروه غیرقانونی را مسئول کشته شدن دو مرد جوان دانسته‌اند که این موضوع می‌تواند به صدور حکم اعدام برای تعدادی از تظاهرکنندگان به بهانه دست داشتن در مرگ این دو منجر شود. شاهدان عینی می‌گویند تیراندازی آن روز از سمت نیروهای امنیتی انجام گرفته است.

سازمان عفو بین‌الملل می‌افزاید که تعدادی نیز در دیگر شهرهای ایران دستگیر شده‌اند و در تهران نیز دستگیری‌های دیگری در جریان مراسم تشییع جنازه یکی از کشته شدگان گزارش شده است.


چهار نفر به اتهام قاچاق موادمخدر در زندان كرمان به دار آويخته شدند

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: اکبر- م به‌جرم حمل 695 گرم هروئين، ظاهر- گ به‌جرم حمل 560 گرم هروئين، سعيد- ج به‌جرم حمل 705 گرم كراک و خدابخش- آ به‌جرم حمل 11 كيلو و 500 گرم ترياک و هروئين، طی هفته جاری در كرمان اعدام شدند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان كرمان،حکم اعدام این افراد بر اساس احكام صادره از دادگاه های انقلاب اسلامی كرمان در زندان مركزی کرمان اجرا شد. احكام صادره بر اساس ماده 32 قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مورد تأييد دادستان كل كشور قرار گرفته و با عفو محكومان، در كميسيون عفو استان و مركز مخالفت شده بود.


موج دستگیری فعالان عرب اهوازی همزمان با فعالیت مجدد جنبش اعتراضی در ایران

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: همزمان با از سرگیری اعتراض ها در ایران، موج جدیدی از دستگیری فعالان مدنی عرب در شهر اهواز آغاز شده و طی روزهای گذشته شش فعال عرب در شهر شهر اهواز دستگیر شده اند.

به گزارش العربیه، برپایه گزارش منابع حقوق بشری اهواز در روزهای اخیر عبد الرحمن عساکره دبیر شیمی و فوق لیسانس جامعه شناسی، هاشم شعبانی دبیر زبان عربی و فوق لیسانس علوم سیاسی، محمد علی عموری مهندس منابع جانداران آبی، شهید عموری شاعر، عقیل عقیلی کارشناس کامپیوتر و عبد الامیر عموری برادر محمد علی عموری توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده اند.

منابع حقوق بشری اهواز می گویند که فعالان مدنی با یورش نیروهای امنیتی به منازلشان دستگیر و به اداره اطلاعات شهرستان خلف آباد انتقال داده شده اند.

خانواده های این دستگیر شدگان تاکید می کنند که نیروهای امنیتی در هنگام دستگیری آن ها حکمی قضایی ارائه نداده اند و هیچکدامشان نیز تا کنون تفهیم اتهام نشده اند.

برپایه این گزارش در روزهای اخیر همزان با فعالیت مجدد جنبش اعتراضی مردم ایران دستگاه های امنیتی ایران موج گسترده ای از بازداشت ها را آغاز کرده که فعالان عرب ایرانی در شهرهای مختلف عرب نشین را نیز شامل شده است.

منابع آگاه در خلف آباد به "العربیه" تاکید کرده اند که این فعالان هویت طلب همواره در قالب فعالیت های فرهنگی همچون برگزاری شب شعر به زبان عربی و احیای موسیقی محلی فعالیت داشتند و خانواده آن ها تاکید کرده اند که این دستگیر شدگان نه تنها خشونت طلب نبوده بلکه با اعمال خشونت به شدت مخالفت می کرده اند.

ایران: رهبران بازداشت شده بهایی در معرض خطر شدید

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: سه نهاد مدافع حقوق بشر امروز با انتشار بیانیه مشترک مطبوعاتی، خواهان آزادی هفت رهبر جامعه بهایی ایران و اقدام و توجه فوری جامعه بین‌المللی نسبت به وضعیت ایشان شدند.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و کانون مدافعان حقوق بشر در ایران مایل هستند توجه همگان را به وضعیت حاد رهبران جامعه بهایی در ایران جلب کنند و با توجه به وضعیت رو به وخامت آن‌ها خواستار اقدام فوری شوند.

در پی انتقال اخیر این زندانیان، دو تن زنان زندانی از سوی زندانیان دیگر مورد تهدید جسمانی قرار گرفته‌اند و جان آن‌ها آشکارا در خطر است. پنج مرد زندانی نیز در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند.

شیرین عبادی، برنده جایزه نوبل صلح به جامعه بین‌المللی یادآوری می‌کند که هیچ یک از زندانیان از محاکمه عادلانه‌ای برخوردار نبوده و تداوم بازداشت خودسرانه آن‌ها باعث نگرانی زیاد است. من یک بار دیگر خواهان آزادی فوری آن‌ها و پایان یافتن تمام اذیت و آزارها علیه جامعه بهایی هستم.

یادآوری می‌کنیم که در مرداد 1389، در پی محاکمه‌ای که به هیچ وجه نمی‌توان محاکمه آزاد و عادلانه نامید، هفت رهبر بهایی از زندان اوین به زندان رجایی شهر در گوهردشت کرج منتقل شدند که بازداشتگاهی با شرایط اسفناک است. انتقال بعدی و شرایط بدتر ما را به این باور هدایت می‌کند که سلامتی و جان رهبران بهایی در خطر است و تداوم بازداشت خودسرانه آن‌ها را در خطر آشکار و آنی قرار می‌دهد که واکنش فوری را ضروری می‌سازد.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و کانون مدافعان حقوق بشر در ایران خواهان آزادی فوری رهبران بهایی هستند و از جامعه بین‌المللی می‌خواهند به فوریت برای آزادی آن‌ها اقدام کنند.

فهرست زندانیان که اقدام فوری برایشان ضروری است:

خانم فریبا کمال آبادی
آقای جمال الدین خانجانی
آقای عفیف نعیمی
آقای سعید رضایی
خانم مهوش ثابت
آقای بهروز توکلی
آقای وحید تیزفهم


بازداشت خانگی میر حسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: پس از درخواست مجوز از سوی آقایان موسوی و کروبی برای راهپیمایی در 25 بهمن، و عدم صدور مجوز از طرف وزارت کشور،ماموران امنیتی با حضور در محل زندگی آنها و جلوگیری از رفت و آمد به منزل نامبردگان، شرایطی مشابه به بازداشت خانگی را برای مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد فراهم کرده است.

به گزارش کلمه: حصر خانگی مهندس میرحسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد که از روز ۲۵ بهمن آغاز شده است، از روز ۲۷ بهمن ماه کامل شده و با قطع آخرین ارتباطات محدود آنها، هیچ اطلاعی از وضعیت و سلامتشان در دست نیست. اکنون محافظان موسوی از محافظت وی عزل شده و نیروهای امنیتی جای آنها را گرفته‌اند.

گزارش کلمه حاکی است محل محافظان موسوی که در کنار منزل مسکونی ایشان قرار دارد، اکنون توسط نیروهای جدید امنیتی که مشخص نیست وابسته به کدام نهاد هستند، اشغال شده است. تمامی محافظان موسوی از محافظت عزل شده‌اند و معلوم نیست کجا هستند. کیوسک نگهبانی که از سالها قبل در ابتدای کوچه قرار دارد و معمولا یک نگهبان در آن بود، در حال حاضر خالی است و نگهبانی که به طور معمول سر کوچه بود، دیگر در آنجا حضور ندارد.

در ادامه، وبسایت کلمه در گزارش خود با توجه وعدم دسترسی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به خارج از منزل و تهیه مواد غذایی در خصوص اینکه امکان دادن غذاهای نا سالم به این افراد، ابراز نگرانی کرده است.

دختران موسوی و رهنورد که تا پیش از این هر روز با آنها دیدار حضوری و یا حداقل تماس تلفنی داشته‌اند، اکنون علی‌رغم همه‌ی تلاش‌هایی که به عمل می‌آورند، قادر به کسب هیچ‌گونه خبری از وضعیت پدر و مادر خود نیستند و ماموران مستقر در اطراف خانه، اجازه‌ی نزدیک شدن به محل سکونت والدین‌شان را به آنها نمی‌دهند. ماموران امنیتی به دختران موسوی گفته‌اند که از طرف دادستان، مامور حصر آقای موسوی هستند، اما از ارائه‌ی هرگونه کارت، نامه و حکم در این باره خودداری می‌کنند.

همچنین وضعیتی مشابه برای مهدی کروبی ایجاد شده است. پیش از فرا رسیدن 25 بهمن، نیروهای امنیتی در اطراف منزل کروبی ساکن شده و از خروج وی و همسرش از خانه و ورود فرزندان آنها به داخل جلوگیری کرده اند.

شرایط برای مهدی کروبی مقداری سخت تر از اوضاعی است که برای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ایجاد شده است. زیرا همزمان با حصر خانگی آنان افرادی که فاطمه کروبی آنها اوباش مزد بگیر خواند، در مقابل منزل مسکونی کروبی تجمعاتی پراکنده برگزار کرده و با فحاشی ها و حرکات زننده خود موجبات آزار و اذیت این خانواده و همسایگان آنها را فراهم کرده اند.

فاظمه کروبی پیشتر در نامه ای خطاب به علی لاریجانی خاطر نشان کرده بود که"خبر سازماندهی عده ای اوباش و مزد بگیر را در جهت حمله به محل سکونت دریافت کردیم. حضور پلیس امنیت و نیروی امنیتی حسب ظاهر مانع از این امر در اوایل شب شد. لیکن در ساعت 1:30 بامداد تا ساعت 2:45 این گروه سازماندهی شده به منطقه وارد شده و از یکسو به فحاشی و هتاکی به اینجانب، همسرم، مهندس موسوی، آقایان خاتمی و هاشمی پرداختند و از سوی دیگر شعارهایی در حمایت از رهبری و حاکمیت سر دادند. آنچه بیشتر موجب تاسف است توسل این اراذل به شعائر دینی و مذهبی و خواندن دعای فرج در خاتمه اوباش گری است".

در این نامه، فاطمه کروبی خطاب به لاریجانی افزوده است که "جنابعالی به خوبی میدانید که از پنج شنبه در حصر کامل نیروهای امنیتی هستیم که بنحوی که فرزندانم را نیز به منزل راه نمی دهند، تلفن های ارتباطی همگی قطع می باشد، از ادامه درمان این حق اولیه ام نیز ممانعت بعمل آمده و نیروهای امنیتی دیشب همزمان با حمله اوباش شبانه با شکاندن درب آپارتمان فرزندم محمد حسین بدون حضور او به منزلش یورش بردند. از آنجا که سخن از قانون گرایی کرده اید، موجب امتنان است معیار های قانونی برای این رفتار های مذبوحانه، غیر انسانی و البته کودکانه که هیچ خللی در انتخاب راه همسرم ایجاد نمی کند را جهت اطلاع اینجانب و تنویر افکار عمومی معین نمائید".


تعطیلی کلاسهای درس در دانشگاه هنر

پس از اعلام انجمن اسلامی دانشگاه هنر، مبنی بر عدم تشکیل کلاس ها در هفته جاری، دانشجویان این دانشگاه امروز سر کلاس های درس حاضر نشدند.

به گزارش دانشجو نیوز، پس از شهادت صانع ژاله دانشجویی دانشگاه هنر تهران به دست نیروهای امنیتی در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه، دانشجویان این دانشگاه دو روز بعد دست به تجمع اعتراضی در دانشگاه هنر زدند که با یورش نیروهای امنیتی و حراست شمار زیادی از آنها بازداشت شدند.

در پی وقایع آن روز در دانشگاه هنر و همچنین شهادت صانع ژاله، انجمن اسلامی دانشگاه هنر با صدور بیانیه ای ضمن اعلام یک هفته عزای عمومی اعلام کرد کلاس های درس دانشگاه هنر تا آزادی تمامی دانشجویان بازداشت شده این دانشگاه تعطیل خواهد بود.

انجمن اسلامی دانشگاه هنر در قسمتی از بیانیه خود نوشته بود: "خوشحالیم که آقایان به جایی رسیده اند که نگاه بهت آمیز و پرسکوت ما را تحمل نمیکنند و از آن هم میترسند و در برابر این سلاح بی خشونت ما، چماق به دست میگیرند و حمله میکنند. به جایی رسیده اید که از سکوت هم میترسید؟ راستی شنیده اید که ترس برادر مرگ است؟"

در همین زمینه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های سراسر كشور (دفتر تحكیم وحدت) نیز با صدور بیانیه ای ضمن اعلام یک هفته عزای عمومی در دانشگاه های سراسر کشور و اشاره به اعمال وقیحانه حاکمیت در قبال کشتن دانشجویان و خیمه شب بازی تشییع جنازه ها گفته بود: "قاتلان می گویند که یاور ماست، جاسوسان رفیق خود می خوانندش و کافرانش به کیش خویش. به زشت مردمانی گرفتار آمده ایم که تاریخ نظیرشان را در سفاکی و دغلکاری به خود ندیده است. لیک ما را سر باز ایستادن نیست. راهی را که صانع و محمد رفته اند ادامه خواهیم داد و خون شان را پاس خواهیم داشت. آن ها که آخرین آرزویشان این بود که "ایستاده بمیرند، چرا که از نشسته زیستن در ذلت خسته بودند."

گفتنی است محمد مختاری به همراه صانع ژاله دو دانشجویی هستند که جان خود را در ۲۵ بهمن ماه و در تضاهراتی مسالمت آمیز از دست دادند پس از این واقعه تعدادی از تشکل های دانشجویی و سیاسی برای بزرگداشت هفتم این شهیدان در تاریخ اول اسفند دعوت به راهپیمایی در سطح ایران کرده اند.


دعوت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت برای بزرگداشت شهدای ۲۵ بهمن

جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت تهران با انتشار بیانیه ای از دانشجویان و هموطنان برای راهپیمایی روز اول اسفند دعوت کردند.

به گزارش دانشجو نیوز، پس از شهادت حداقل دو تن از دانشجویان در تظاهرات ۲۵ بهمن ماه در تهران گروههای دانشجویی و سیاسی از دانشجویان و هموطنان برای برگزاری مراسم هفتم صانع ژاله و محمد مختاری در روز اول اسفند ماه دعوت به عمل آوردند.

در همین راستا جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت نیز با انتشار بیانیه ای نوشته اند: "آنچه مبرهن است اگر امروز سکوت کنیم فردا چاره ای جز تن دادن به ظلم و ستم نخواهیم داشت." در این بیانیه همچنین از دانشجویان و هموطنان خواسته شده است تا با حضور خود "به اقتدار طلبان نشان دهند هنوز به آرمان های سبز خود ایمان داشته و نمی گذارند خون امثال صانع ها و محمدها توسط صاحبان قدرت پایمال و مصادره شود."

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد پیامبر و پیام آور دوستی و انسانیت که گفت: الملک یبقی معل الکفر و لا یبقی مع الظلم

آنچه این روزها بر ما می رود بازتاب ظلمی است که سالهاست بر ما روا داشته اند. بیست و پنجم بهمن عده ی کثیری از هموطنان جهت فریاد کردن حقوق پایمال شده ی خود به خیابان ها رفتند و در پی آن با چماق و گلوله بدرقه شدند.

دو دانشجوی بی گناه به ضرب گلوله ی نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند و از پس آن پیکر پاکشان بر شانه های قاتلانشان رفت.

شهید اول صانع ژاله ابتدا با ادعای کذب صاحبان قدرت به بسیجی بودن نائل شد و سپس با تهمت ناروای جاسوسی برای سرویس های امنیتی روبرو شد. حال آنکه اگر نگاهی مختصر به سابقه ی فعالیت های این شهید بیندازید از نزدیکی او به مرحوم منتظری و میر حسین موسوی آگاه خواهید شد. شهید دوم محمد مختاری، کسی که در مراسیم تشییع جنازه اش، مادر و پدرش حق حمل تابوت او را نداشتند و مشتی مزدور او را به آرامگاه ابدی اش هدایت کردند.

صاحبان قدرت آنقدر در دروغ غرق شده اند که حتی نگاهی به صفحه ی فیس بوک این شهید نینداختند تا پوستر تبلیغات تظاهرات ۲۵ بهمن را ببینند و بخوانند که او از خدا خواسته ایستاده مردن را نصیب او کند.

دانشجویان داغدیده ی علم و صنعت
یاران دبستانی کیانوش آسا

آنچه شما دیده اید و داغی که در سینه هایتان دارید این روزها به دانشگاههای دیگر سرایت کرده است.
دانشجویان را به شهادت می رسانند و آنگاه با دروغ و تزویر سعی در قلب کردن حقیقت دارند.

مشتی وکیل الدوله شعار اعدام کروبی و موسوی سر می دهند و عده ای جیره بگیر در پی آن به شهدای سبز توهین می کنند.

آنچه مبرهن است اگر امروز سکوت کنیم فردا چاره ای جز تن دادن به ظلم و ستم نخواهیم داشت.

از شما می خواهیم همچون همیشه برای پاسداشت خون شهیدان راه حق به خصوص دو شهید ۲۵ بهمن جهت بزرگداشت آن ها روز یکشنبه یک اسفند ساعت ۳ بعد از ظهر در خیابان ها حضور پیدا کرده و به تشنگان قدرت نشان دهید حق را نمی شود با چماق و گلوله پنهان کرد.

از هموطنانمان نیز می خواهیم در این روز هم گام با دانشجویان داغدیده، به اقتدار طلبان نشان دهند هنوز به آرمان های سبز خود ایمان داشته و نمی گذارند خون امثال صانع ها و محمدها توسط صاحبان قدرت پایمال و مصادره شود.

بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد برای پاسداشت یاد شهیدان و دعوت برای حضور در مراسم هفتم شهدا

جمعی از دانشجویان دانشگاه های آزاد با انتشار بیانیه ای ضمن تشکر از حضور سبز مردم در راهپیمایی ۲۵ بهمن ماه و پاسداشت یاد و خاطر شهید" محمد مختاری" از دانشجویان دانشگاه آزاد شاهرود، سرکوب های گسترده نیروهای حکومتی را نشان از ترس و وحشت بی سابقه دولتیان دانسته و از همه مردم شجاع و غیور خواسته اند تا یکم اسفند ماه ساعت ۳ بعد از ظهر با حضور در خیابان ها بر جان فرعونیان لرزه افکنند.

به گزارش دانشجونیوز، همگام با فراخوان بسیاری از رسانه ها و فعالان سیاسی و اجتماعی سبز،از جمله تشکیلات "راه سبز امید" دانشجویان دانشگاه آزاد واحد های: تهران مرکز، تهران جنوب، مشهد، قزوین، تهران شرق، کرج، علوم تحقیقات، شاهرود، شهر ری، رشت، تهران شمال، تهران سما، تهران غرب و دزفول نیز با انتشار بیانه ای همبستگی خویش را با این فراخوان اعلام کرده اند.

بنا بر این گزارش, در بخشی از این بیانیه، آمده است شهید "محمد مختاری" از همکلاسی های ما در دانشگاه آزاد واحد شاهرود و "شهید صانع ژاله" از شهدای سبز این روز هستند که برای گرامیداشت یاد ایشان ما هفته آینده را در عزای عمومی به سر خواهیم برد و با لباس ها و نشان های سیاه و سبز در دانشگاه حاضر خواهیم شد

نسخه کامل این بیانیه که برای دانشجونیوز ارسال شده است به شرح زیر است:

به نام یگانه خالق آزادی

و به یاد شهید راه آزادی "محمد مختاری"

بار دیگر بهمن خونین شد و برای چندمین بار روزی سیاه در کارنامه فرعون زمانه سرزمین ما ثبت شد و نهال سبز آزادی خواهی با خون شهیدانی دیگر آبیاری شد. فرعونیان هنوز در این وهم و خیالند که با کشتار و سرکوب و ریختن خون بی گناهان می توانند بذر ترس در دل ها بکارند ولی غافل از این هستند که هر قطره خونی که به پای این نهال آزادی خواهی ریخته می شود ریشه های آن را عمیق تر و آن را تنومندتر خواهد کرد.

عصر بيداري ملت ها فرا رسيده و جنبش هاي ضد استبدادی و دموكراسي خواه در كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا به پیش می روند و نسیم آزادی در منطقه وزیدن گرفته است که از هم اکنون می توان خنکای آن را در ایران هم احساس کرد.

مردم دلیر و شجاع کشورمان در بیست و پنج بهمن ماه در اعتراض به دیکتاتوری در کشور های منطقه و برای همبستگی با جوانان و مردم آزادی خواه منطقه به خیابان ها آمدند تا بر طبق اصل بیست و هفتم قانون اساسی دست به راهپیمایی کاملا قانونی و آرام و مسالمت آمیر بزنند که حتی این اقدام هم از سوی دیکتاتور و یارانش تحمل نشد و با گشودن آتش به سینه مردم و فرود آوردن چماق بر پیکر ایشان بیش از پیش چهره ریاکارانه و مزورانه خود را نمایاندند.

شهید "محمد مختاری" از همکلاسی های ما در دانشگاه آزاد واحد شاهرود و "شهید صانع ژاله" از شهدای سبز این روز هستند که برای گرامیداشت یاد ایشان ما هفته آینده را در عزای عمومی به سر خواهیم برد و با لباس ها و نشان های سیاه و سبز در دانشگاه حاضر خواهیم شد.

همچنین مقاومت و ایستادگی دو یاور عزیز و شجاع جنبش سبز "شیخ مهدی کروبی" و "میر حسین موسوی" را ارج نهاده و می ستاییم و نسبت به هر گونه تعرض و یا بازداشت ایشان شدیدا هشدار می دهیم و با فریاد اعلام می داریم از هیچ گونه جانفشانی برای دفاع از ایشان دریغ نخواهیم کرد.

همانطور که شهادت امیر جوادی فر، اشکان سهرابی، یعقوب براویه و سایر همکلاسی هایمان ما را در رسیدن به آرمان هایمان مصمم تر نمود با شهادت دیگر همکلاسی مان "محمد مختاری" نیز استوار تر از همیشه راه این شهیدان را ادامه خواهیم داد.

ما دانشجویان دانشگاه آزاد فریاد می کنیم خون ما از خون امیرها، اشکانها، یعقوب ها و محمد ها رنگین تر نیست. همه ما امروز هم نوا با شهید محمد مختاری می گوییم:خدایا! ایستاده مردن را نصبیم کن که از نشسته زیستن در ذلت خسته ام!

ما خود به خیابان ها خواهیم آمد و از همه مردم غیور و شجاع و جوانان و دانشجویان عزیز هم می خواهیم تا به منظور پاس داشت خون شهدای راه آزادی و به خصوص دو شهید سبز و سر افراز "صانع ژاله" و "محمد مختاری" با حضور خود در خیابان ها در تاریخ اول اسفند در ساعت سه بار دیگر اتحاد و همبستگی خود را نشان دهند و بر جان فرعونیان لرزه افکنند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد های: تهران مرکز، تهران جنوب، مشهد، قزوین، تهران شرق، کرج، علوم تحقیقات، شاهرود، شهر ری، رشت، تهران شمال، تهران سما، تهران غرب، دزفول

یکشنبه، روز اعتصاب سراسری در کردستان

به گزارش "کردیش پرسپکتیو"، کمیته هماهنگی اعتراضات به قتل صانع ژاله در دومین بیانه خود ضمن پشتیبانی از اعتراضات سراسری در ایران، در اعتراض به قتل جانباختگان در روز ۲۵ بهمن، صانع ژاله دانشجوی کرد و محمد مختاری دانشجوی تهرانی، از مردم کردستان درخواست کرد تا روز یکشنبه را به اعتصاب سراسری تبدیل کنند. در بخشی از اين بیانيه آمده است:

در این روز، مردم سایر شهرهای ایران و ایرانیان خارج از کشور در یادبود جان باختن محمد مختاری و صانع ژاله و به نشانه همبستگی با مردم کردستان و اعتراض به دیکتاتوری و وضع موجود دست به تظاهرات و اعتراض خواهند زد. کمیته‌ی هماهنگی اعتراضات به قتل صانع ژاله، از حرکت اعتراضی مردم سایر شهرها در روز اول اسفند پشتیبانی می کند و خود را همراه و همصدا با آنان می داند.


اکونومیست: اپوزوسیون ایران هنوز زنده است

خودنویس: اکونومیست می‌نویسد: دموکراسی‌خواهان غیر‌عرب ایرانی، تحت تاثیر موفقیت همسایه‌های عرب خود قرار گرفته‌اند، با این همه نتیجه‌ کمتری گرفته‌اند. ایرانی‌ها با وجود زمان نسبتا طولانی‌تر اعتراض‌های‌شان، هنوز نتوانسته‌اند به نتیجه‌ای برسند که مصری‌ها و تونسی‌ها دست یافته‌اند.

به نوشته هفته نامه اکونومیست دهها هزار تظاهرکننده ایرانی طرفدار دموکراسی روز چهاردهم فوریه درمرکز شهر تهران به خیابان‌ها آمدند.آنهاقرار بود مدتها پیش خاموش شده باشند. رهبران رژیم سال گذشته را صرف جشن گرفتن و شادمانی برای خاموش شدن اعتراضات و تظاهرات خیابانی نمودند. آنها ادعا می‌کردند تعداد اندکی از مردم تحت حمایت غرب به خیابان‌ها آمده بودند. به گفته آیت‌الله خامنه‌ای جامعه درمقابل میکروب معترضین واکسینه گردید.

اکونومیست می‌نویسد: دموکراسی‌خواهان غیر‌عرب ایرانی، تحت تاثیر موفقیت همسایه‌های عرب خود قرار گرفته‌اند، با این همه نتیجه‌ کمتری گرفته‌اند. ایرانی‌ها با وجود زمان نسبتا طولانی‌تر اعتراض‌های‌شان، هنوز نتوانسته‌اند به نتیجه‌ای برسند که مصری‌ها و تونسی‌ها دست یافته‌اند.

تظاهرکنندگان درپاسخ به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی به جهت پشتیبانی ازمردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند. مقام‌های نظام، رهبران جنبش را تحت بازداشت خانگی قرار دادند و حقیقتا غافلگیر شدند. تظاهرکنندگان که قادر بودندخودرادرمیان مردم معمولی پنهان سازند ابتدا با سکوت شروع کردند تا زمانی که نیروهای امنیتی واردعمل شدند.سرکوب بسیار بی رحمانه بود و نیروهای پلیس و بسیج با گلوله و گازاشک آور به تظاهرکنندگان حمله ور شدند. به گفته شاهدان عینی دوتظاهرکننده به ضرب گلوله پلیس کشته شدند.

تا پیش از فرارسیدن شب صحنه خیابان‌ها به گونه‌ای درآمد که ازسال ۲۰۰۹ بی سابقه بود. تظاهرکنندگان ظرف‌های زباله را به آتش کشیدند و ده‌ها نفر نیز دستگیر شدند.

علیرغم خونریزی‌هایی که صورت گرفت جنبش سبز دوباره به صحنه بازگشته و زنده شده است. موسوی تظاهرات را پیروزی بزرگ نامید و اوباما برخلاف سال ۲۰۰۹ بلافاصله به پشتیبانی از تظاهرکنندگان پرداخت. آخرین تحولات ممکن است آغازی نوین برای جنبش سبز باشد. درجریان تشییع جنازه یک دانشجو که درجریان تظاهرات کشته شد نیروهای امنیتی با مخالفان درگیر شدند. اگر چه جمهوری اسلامی کاملا ریشه دوانده و درجای خود مستقر شده است خامنه ای ۷۱ ساله باید به موج دموکراسی خواهی که منطقه را دربرگرفته توجه نماید.


خاطرات یکی از زنان همبند جانباختۀ راه آزادی زهرا بهرامی در بند 209

برگی از دفتر خاطرات یکی از زنان زندانی همبند جانباختۀ راه آزادی زهرا بهرامی در بند 209 که جهت انتشار در اختیار فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران قرار داده شده است.متن آن به قرار زیر است:

خبر اعدام .......
خبری که از شنیدنش چهار ستون بدنم لرزید .برای چند لحظه مات و مبهوت در خود فرو رفتم خبر درست بود ؟ خبر اعدام صدایی که 24 روز همدم تنهایی ام در سلول 32 بند 209 بود . ناخودآگاه شرایط بند 209 برایم زنده شد . وقتی بعد از 14 روز بازداشت از سلول 54 به سلول 32 منتقل شدم صدای چند ضربه مشت از دیوار سلول مجاور به سلولم و صدای محکم ، آرام و رسای زنی که می پرسید کی هستی ؟ تازه بازداشت شدی ؟ مرا به دریچه کوچک جلوی درب سلول فرا خواند .تازه از بازجویی برگشته بودم و ذهنم همچنان درگیر بازجویی بود. با شنیدن صدا قدری از فضای بازجویی دور شدم .خودم را معرفی کردم صدا هم این گونه خود را معرفی کرد .بعد از عاشورا بازداشت شدم .انفرادی هستم .به اتهام جاسوسی بارداشت شدم .اولین جملاتی که بین من و صدا رد و بدل شدم . هر دونفرمان مواظب بودیم آرام و شمرده صحبت کنیم هر از گاهی سکوت می کردیم و گوشهایمان را تیز که مبادا نگهبان وارد بند شود.

صدا از خارج از کشور از هلند آمده بود .در تمام تجمعات و اعتراضات بعد از انتخابات شرکت کرده بود با وجودیکه دولت هلند تمام خطرات را برایش توضیح داده بود و مسئولیت آمدن به ایران را در آن شرایط به خودشان واگذار کرده بود باز به ایران آمده بود به قول خودش آمد تا همدوش و همگام و هم صدا با زنان و مردم کشورش شعار مرگ بر دیکتاتور را فریاد بزند .از تمامی تجمعات و اعتراضات فیلم و عکس می گرفت .تمامی حوادث را به صورت زنده برای دنیا گزارش می کرد. بعد از عاشورا توسط مأموران وزارت اطلاعات در خیابان بازداشت شده بود .وقتی از نحوه بازداشت شدنش می گفت محکم و بدون کوچکترین لغزشی در صدا صحبت می کرد. در حالیکه انتظار بازداشت را نداشته در خیابان یک اتومبیل پژو با چند سرنشین مرد جلوی اتومبیل آنها می پیچد . لباس شخصی ها از توی اتومبیل بیرون می آیند و به سمتش حمله می کنند .در حالیکه جیغ می زده مامورها با مشت و کشیدن موهایش اورا به داخل پژو می برند شب اول او را به اوین و روز بعد او را برای بازجویی به زندان گوهردشت کرج منتقل می کنند . از شکنجه شدید جسمی در گوهردشت و باقی ماندن آثار شکنجه بر دست ها و پاهایش که دلیل نگهداشتن طولانی مدت او در انفرادی بود و گرفتن اعترافات دروغین تلویزیونی از او گفت .از اعتراف تلویزیونی اش پرسید که آیا دیده ام متأسفانه ندیده بودم و جوابی برای این پرسش نداشتم .لحظه ای سکوت کرد به آرامی جزئیات اعتراف تلویزیونی را برایم گفت که چندین بار او را به دادگاه برده بودند و او را وادار کرده بودند که آنچه بازجویان وزارت اطلاعات می خواهند بگوید به دلیل شکنجه های جسمی و روحی بعد از چندین بار تمرین مصاحبه در حضور دوربین اعتراف کرده بود به آنچه بازجویان می خواستند نه آنچه خود بود و انجام داده بود. بازجو قول داده بود که بعد از اعتراف دروغین در مقابل دوربین ظرف 48 ساعت او را آزاد خواهد کرد . هفته ها گذشته بود و او همچنان در انتظار آزادی و همچنان ممنوع ملاقات و ممنوع تلفن .هر از گاهی به بهانه بازجویی او را از سلول خارج می کردند تحت فشار قرار می دادند برای اعترافاتی دیگر و گرفتن تعهد برای همکاری با وزارت اطلاعات . وقتی بعد از ساعتها فشار به سلول بازمی گشت صداش گرفته و خسته بود و در تنهایی خودش سرودهای انقلابی را می خواند.

مدتی بعد از آزادی از زندان متوجه شدم که به وی اتهام قاچاقچی مواد مخدر زده اند مگر می شد صدایی که در سکوت بند 209 سرودهایی انقلابی را می خواند و همراه می طلبید و ما را از خلوت و تنهایی خودمان دور می کرد صدایی که وقتی می شنید فردی را کتک می زنند با ما همراه می شد و فریاد می زد نزنیدش صدایی که لحظه شنیدن گریه یک مرد ما را به خواندن شعر طاقت بیار رفیق با صدایی بلند دعوت می کرد قاچاقچی باشد.

این صدا ، صدای زهرا بهرامی بود صدایی که در روزهای قیام پژواک فریاد آزادیخواهانه زنان و مردان ایران بود .صدای زهرا بهرامی زنی که همچون تمام زنان ایران زمین زنی قهرمان ، آزاده و مبارز بود . امروز این صدا به ابدیت پیوست .
دلاور زنان کامتان شاد باد
زنام شما گیتی آباد باد
فزونتر زنام شما نام نیست
فراتر زفریادتان بانگ نیست
بغرید چون شیر بر دشمنان
که شیران زغرش کنون باک نیست
یکی از زنان همبند زهرا بهرامی در بند 209
بهمن 1389

بازداشت گسترده شهروندان اهل سنت جوانرود

صبح روز پنج شنبه‌ ۲۸ بهمن نیروهای اطلاعاتی در یک عملیات ضربتی اقدام به بازداشت گسترده شهروندان سنی مذهب در جوانرود نمودند.
بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هرانا وزارت اطلاعات اتهام این افراد را همکاری با نیروهای جهادی و سلفی اسلامی اعلام کرد.
این افراد پس از بازداشت به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شدند.
شایان ذکر است که در طی روزهای اخیر عملیاتهای مشابهی نیز در سایر شهرهای کردنشین صورت گرفته است.


تبعید دو زندانی به زندان زاهدان

اعتصاب در زندان دیزل آباد کرمانشاه موجب تبعید دو زندانی و ضرب و شتم عدهٔ دیگر شد.
بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هرانا روز ۲۵ بهمن تعدادی از زندانیان زندان دیزل آباد کرمانشاه، بمنظور اعتراض به‌ نقض حقوق انسانی خویش دست به‌ اعتراض زدند که علیرغم سرکوب این زندانیان توسط گارد ویژه‌ و انتقال ده‌ها زندانی به‌ سلول انفرادی و تبعید ۲ نفر از زندانیان به‌ سیستان و بلوچستان همچنان جو زندان نا‌آرام و متشنج اعلام شده‌ است.
گفتنی است، وضعیت زندانیان سیاسی محبوس در این زندان بسیار نامساعد گزارش شِده است و طی ماه‌های گذشته یک زندانی سیاسی به نام پیمان خنجری که به اتهام هواداری از سازمان مُجاهدین خلق در این زندان محبوس بود به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان جان باخته است.

فیلم / تطاهرات بزرگ مردم اردکان در حمایت از خاتمی در مقابل حملات اخیر هواداران احمدی نژاد به وی، پنجشنبه 28 بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=kROOhOHGFxs&feature=player_embedded


فیلم/ فیلم جدیدی از مقاومت مردم در مقابل نیروهای سرکوبگر ۲۵ بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=iV4HootXaRU&feature=player_embedded


گسترش اعتراض های ضدحکومتی در لیبی

بی بی سی : در پی گسترش تظاهرات ضدحکومتی در لیبی، دولت این کشور به قطع اینترنت و برق در مناطق ناآرام روی آورده است.

دولت سرهنگ معمر قذافی همچنین برای آرام کردن معترضان از آمادگی خود برای جایگزینی چند نفر از مقام های دولتی خبر داده است.

رسانه های هوادار حکومت نیز به مخالفان هشدار داده اند که علیه آنها اقدام تلافی جویانه صورت خواهد گرفت.

گزارش ها حاکی از افزایش تلفات درگیری نیروهای دولتی با مخالفان است.


سازمان عفو بین الملل از کشته شدن حداقل 46 مخالف دولت در تظاهرات سه روز گذشته خبر داده است.

فعالیت روزنامه نگاران خارجی در لیبی بسیار محدود است و به همین علت تایید اخبار منتشر شده درباره ناآرامی های این کشور مشکل است.

اما خبرنگاران بی بی سی تایید کرده اند که فرودگاه بنغازی، دومین شهر بزرگ لیبی، به خاطر گسترش تظاهرات تعطیل شده است.

حکومت لیبی برای کنترل ناآرامی ها، بعضی از سایت ها مانند شبکه اجتماعی فیس بوک و شبکه خبری الجزیره عربی را مسدود کرده است.

در این حال، روزنامه " الزحف الأخضر" که هوادار حکومت لیبی است در سرمقاله خود به معترضان هشدار داد که عبور از خطوط قرمز به معنی بازی با آتش است.

به نوشته این روزنامه، خطوط قرمز عبارتند از: "قدرت مردم، نظام حکومت جماهیری، انقلاب و شخص سرهنگ قذافی."

گسترش ناآرامی

ساکنان بنغازی به بی بی سی گفته اند که برق شهر قطع است و تانک های ارتش در برابر کاخ دادگستری مستقر شده اند.

معترضان در بنغازی گفته اند که تظاهرکنندگان تونسی و مصری را الگوی خود قرار داده اند و قصد برکنار کردن سرهنگ قذافی را دارند.

رسانه های هوادار آقای قذافی پیش تر از کشته شدن 14 نفر از مخالفان حکومت در بنغازی در روز پنجشنبه خبر داده بودند ولی گزارش های مستقل از بیشتر بودن رقم واقعی کشته شدگان حکایت دارد.

شاهدان عینی می گویند حداقل 15 نفر در درگیری های روز جمعه کشته شدند.

مخالفان دولت لیبی همچنین از درگیری شدید نیروهای دولتی و معترضان در شهر البیضاء خبر داده اند.

تصاویر ویدیویی منتشر شده در اینترنت بدن های خون آلود کشته شدگان در یک سردخانه، به آتش کشیده شدن ساختمان شهرداری و تخریب مجسمه "کتاب سبز معمر قذافی" را نشان می دهد.

کتاب سبز مجموعه ای از اصولی است که معمر قذافی بر اساس آن حکومت می کند.

روزنامه اویا که به پسر معمر قذافی تعلق دارد، از کشته شدن دو پلیس به دست معترضان در شهر البیضاء خبر داده است.

روزنامه اویا همچنین از ناآرامی در شهر درنه، در شرق بنغازی خبر داد.

بر این اساس، پاسگاه های پلیس در درنه تخلیه شده اند و کماندوهای ارتش در حال حرکت به سوی این شهر هستند.


فیلم/ حمله مخالفان جمهوری اسلامی به سفارت ایران در دانمارک

http://www.youtube.com/watch?v=NJq7XI5S6jc&feature=player_embedded


بی خبری مطلق از سعید غلامحسین پور هنرمند خوزستانی، در جریان بازداشت های ٢۵ بهمن ماه تهران

جرس: بنا به گزارش منابع خبری جرس، سعید غلامحسین پور، هنرمند خوزستانی، نقاش و نوازنده تار، از بازداشت شدگان روز ٢۵ بهمن ماه تهران می باشد که نامش در هیچ کدام از لیست های مطرح شده توسط دفتر دادستانی ذکر نشده است.

بر اساس این گزارش، این هنرمند ایرانی، عصر روز دوشنبه ٢۵ بهمن ماه در خیابان انقلاب پس از ضرب و شتم، بازداشت شده و بنا به گزارش شاهدان، نیروهای ضد شورش هنگام مواجهه با وی، با قنداق تفنگ خود سر او را شکسته و سپس ساز همراه وی را نیز خرد کردند.

گفتنی است سعید غلامحسین پور تاکنون سابقه برگزاری ٢۶ نمایشگاه نقاشی و کنسرت های متعددی در ایران و خارج از ایران، برای معرفی موسیقی فولکوریک جنوبی را در کارنامه خود دارد.

هنوز محل نگهداری، وضعیت جسمی و روحی وی و همچنین سرنوشت وی نامشخص می باشد.


خطر جدی، جان فعال کارگری منصور اسالو را تهدید می کند

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" در حدود 2 هفته است که شرایط جسمی منصور اسالو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد تهران رو به وخامت گذاشته است و لی بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی در بیمارستانهای خارج از زندان ممانعت به عمل می آورند او در طی این مدت چندین بار دچار حملۀ قلبی گردیده است تا حدی که ناچار به انتقال وی به بیمارستان شدند ولی هر بار معالجات او را متوقف و به زندان بازگرداند.
آخرین باری که با پابند و دست بند به بیمارستان رجایی کرج منتقل گردید و وی را حتی بر تخت بیمارستان با دست بند و پابند قرار داده بودند.یکی از رگهای اصلی قلب او مسدود شده است و نیاز به درمان جدی و فوری دارد ولی از درمان جدی او خوداری می کنند و مجددا او را روز چهارشنبه به زندان بازگرداند.
مادر سالخورده ،همسر و فرزندانش پس از اطلاع یافتن از بستری شدن وی در بیمارستان رجایی به آنجا مراجعه کردند و خواستار ملاقات با آقای اسالو شدند اما بازجویان وزارت اطلاعات اجازه ملاقات به آنها ندادند. خانواده اسالو از پشت شیشه شاهد پابند و دست بند زدن به او در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان و حضور چند مامور در اتاق وی بودند.خانواده اسالو مقداری نوشیدنی تقویتی مانند آب میوه و غیره با خود برده بودند ولی ماموران حاضر در اتاق از تحویل گرفتن و تحویل دادن به آقای اسالو خوداری کردند.

ایران در رسانه های غربی

صدای آمریکا : نيويورک تايمز درسرمقاله روز جمعه خود با عنوان بدون خونريزی به ناآرامی ها و جنبش های جاری خاور ميانه از جمله ايران پرداخته و ضمن بررسی انقلاب های بی خشونت جهان معاصر، در باره ايران می نويسد ايران درانقلاب سال ۱۳۵۷ نقش خلاف بدون خشونت را به صحنه آورد و بعد حکومت سرسخت روحانيان به شکنجه مردم اين کشور پرداخت صرفا به اين دليل که جرات کرده اند درباره حقوق بشر حرف بزنند.

روزنامه انگليسی گاردين به نماز جمعه تهران پرداخته و می نويسد احمد جنتی ادعا کرد که رهبران مخالف حکومت، اعتبار خودرا درميان ايرانيان از دست داده اند و عملا مرده و معدوم شده اند. گاردين می نويسد با همه محدوديتهايی که برای اين رهبران از سوی حکومت ايجادشده آنها توانستند در دوشنبه گذشته بزرگترين راه پيمايی مخالفان را طی بيش از يک سال گذشته، سازماندهی کنند.

واشنگتن تايمز با اشاره به بی خبری از سرنوشت ميرحسين موسوی و همسرش زهرا رهنورد از چند روز گذشته اين سخنان صادق لاريجانی رييس دستگاه قضائی را نقل کرده که گفته است قوه قضاييه سرانجام کسانی را که او سران فتنه ناميده محاکمه خواهد کرد. واشنگتن تايمز می افزايد نمايندگان مجلس شورا ی اسلامی هم طی شعارهای خود فرياد مرگ بر موسوی و مرگ برکروبی سر داده و خواهان محاکمه و اعدام اين دو رهبر جنبش سبز شده اند.

وال استريت جورنال به اعتراضهای سياسی مردم بحرين درجريان خاکسپاری کشته شدگان روز گذشته دراين کشور حاشيه جنوبی خليج فارس پرداخته و می نويسد با خشونتی که حکومت بحرين در جريان سرکوب راه پيمائی آرام مردم به خرج داد مبارزه مخالفان را وارد مرحله تازه ای کرده است. وال استريت جورنال با چاپ عکسهايی از رويدادها ی بحرين می نويسد ده ها هزار نفر از مردم اين جزيره در مراسم روز جمعه و خاکسپار ی سه تن از کشته شدگان روز پيش، شرکت داشتند. در پنجمين روز ناآرامی ها اين بزرگترين اجتماع مخالفان دولت دراين کشور است. وال استريت جورنال اين سخنان علی سلمان از رهبران مخالف دولت بحرين را نقل می کند که گفته است ما مصراً خواهان تغيير رژيم هستيم؛ حکومت با اين اعمال زور، پيشاپيش مبارزه را باخته است.


ایران در رسانه های غربی

صدای آمریکا : نيويورک تايمز درسرمقاله روز جمعه خود با عنوان بدون خونريزی به ناآرامی ها و جنبش های جاری خاور ميانه از جمله ايران پرداخته و ضمن بررسی انقلاب های بی خشونت جهان معاصر، در باره ايران می نويسد ايران درانقلاب سال ۱۳۵۷ نقش خلاف بدون خشونت را به صحنه آورد و بعد حکومت سرسخت روحانيان به شکنجه مردم اين کشور پرداخت صرفا به اين دليل که جرات کرده اند درباره حقوق بشر حرف بزنند.

روزنامه انگليسی گاردين به نماز جمعه تهران پرداخته و می نويسد احمد جنتی ادعا کرد که رهبران مخالف حکومت، اعتبار خودرا درميان ايرانيان از دست داده اند و عملا مرده و معدوم شده اند. گاردين می نويسد با همه محدوديتهايی که برای اين رهبران از سوی حکومت ايجادشده آنها توانستند در دوشنبه گذشته بزرگترين راه پيمايی مخالفان را طی بيش از يک سال گذشته، سازماندهی کنند.

واشنگتن تايمز با اشاره به بی خبری از سرنوشت ميرحسين موسوی و همسرش زهرا رهنورد از چند روز گذشته اين سخنان صادق لاريجانی رييس دستگاه قضائی را نقل کرده که گفته است قوه قضاييه سرانجام کسانی را که او سران فتنه ناميده محاکمه خواهد کرد. واشنگتن تايمز می افزايد نمايندگان مجلس شورا ی اسلامی هم طی شعارهای خود فرياد مرگ بر موسوی و مرگ برکروبی سر داده و خواهان محاکمه و اعدام اين دو رهبر جنبش سبز شده اند.

وال استريت جورنال به اعتراضهای سياسی مردم بحرين درجريان خاکسپاری کشته شدگان روز گذشته دراين کشور حاشيه جنوبی خليج فارس پرداخته و می نويسد با خشونتی که حکومت بحرين در جريان سرکوب راه پيمائی آرام مردم به خرج داد مبارزه مخالفان را وارد مرحله تازه ای کرده است. وال استريت جورنال با چاپ عکسهايی از رويدادها ی بحرين می نويسد ده ها هزار نفر از مردم اين جزيره در مراسم روز جمعه و خاکسپار ی سه تن از کشته شدگان روز پيش، شرکت داشتند. در پنجمين روز ناآرامی ها اين بزرگترين اجتماع مخالفان دولت دراين کشور است. وال استريت جورنال اين سخنان علی سلمان از رهبران مخالف دولت بحرين را نقل می کند که گفته است ما مصراً خواهان تغيير رژيم هستيم؛ حکومت با اين اعمال زور، پيشاپيش مبارزه را باخته است.

شورش سراسر ليبی را فرا گرفته/آتش زدن عکسهای قذافی

یک مخالف رژیم معمر قذافی در لیبی در گفتگو با شبکه خبری یورونیوز گفت، شورش مردمی سراسر لیبی را فرا گرفته است. این وکیل لیبیایی که در فرانسه حزبی سیاسی تشکیل داده است می گوید، آنچه که در لیبی شاهدیم قیام بزرگ مردمی در شرق، غرب و جنوب کشور است.

وی افزود، مردم به شدت خشمگین اند و خواهان سرنگونی حکومت قذافی هستند.

این وکیل لیبیایی در پاسخ به این که آیا تظاهرات در داخل یا خارج لیبی هدایت شده است گفت، این خیزش مردمی، هیچ رهبری در داخل یا خارج ندارد. این شورشی مردمی است که هسته اصلی آن جوانان و مردمی هستند که در 42 سال گذشته نه تنها دیکتاتوری را تحمل کرده اند بلکه شاهد به غارت بردن ثروت های کشور نیز بوده اند.

وی درباره آینده اعتراضات مردمی در لیبی گفت، تظاهرات تا سرنگونی کامل رژیم لیبی و بازداشت همه همدستان رژیم کنونی ادامه خواهد داشت. من از اتحادیه اروپا و آمریکا می خواهم بر لزوم خروج قذافی از قدرت پافشاری کنند.

منابع عربی نیز گزارش دادند که شهرهای مختلف لیبی در بیست و چهار ساعت گذشته صحنه تظاهرات ضد دولتی بوده است. در درگیریها در شهرهای مختلف لیبی در بیست و چهار ساعت گذشته دستکم 24 نفر کشته شده اند.

مخالفان عکس هاي بزرگ قذافی را آتش زدند

به گزارش سی ان ان، تظاهرکنندگان مخالف رژیم قذافی در لیبی چند عکس بزرگ او را که روی تابلوهای بزرگ در مناطق مختلف طرابلس نصب شده بود، پاره کردند و آتش زدند. این اقدام معترضان در چندین دهه حکومت قذافی کم سابقه است.

تظاهرکنندگان همچنین شعار می دادند دیگر بس است و قذافی نوبت تو رسیده.

گزارشگر سی ان ان گفت، در حالیکه تظاهرکنندگان تصاویر واقعی از خشونت پلیس و تحولات در لیبی را روی اینترنت می فرستند، تلویزیون دولتی ماجرا را به گونه ای دیگر و به نفع رژیم بازتاب می دهد.


انجمن جهانی قلم خواستار آزادی فوری تقی رحمانی شد

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: کمیته "نویسندگان در زندان" در انجمن بین‌المللی قلم در بیانیه‌ای نسبت به بازداشت روزنامه نگار برجسته ایرانی تقی رحمانی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی ، کمیته "نویسندگان در زندان" انجمن بین‌المللی قلم در بیانیه‌ای نسبت به بازداشت تقی رحمانی ابراز نگرانی کرد و نوشت که او بدون ایراد و تفهیم اتهام و در مکانی نامعلوم در بازداشت است. این انجمن در ادامه می‌نویسد که تقی رحمانی در معرض خطر شکنجه و بدرفتاری است و این نگرانی وجود دارد که سلامتی‌اش به مخاطره افتاده باشد.

بر اساس بیانیه انجمن قلم، تقی رحمانی در میان تعدادی از فعالان مدنی قرار داشت که پیش از تظاهرات دموکراسی خواهانه مردم ایران در 14 فوریه مورد هدف قرار گرفته بود.

انجمن بین‌المللی قلم در ادامه با تاکید بر اینکه تقی رحمانی صرفاً به دلیل فعالیت مسالمت آمیز بر اساس حق آزادی بیان که در ماده 19 میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی تضمین شده است و دولت ایران متعهد به اجرای آن است، بازداشت شده است، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.


وقایع بحرین؛ نگرانی سازمان ملل / هشدار به رژیم تهران

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر امروز جمعه در مراسم تشییع پیکر دو نفر که در تحصن دیروز مخالفان در منامه به دست نیروهای امنیتی کشته شده بودند،‌ شرکت کردند.

شاهدان گفتند، تشییع کنندگان در این مراسم که در یک محل شیعه نشین برگزار شد، شعارهایی علیه دولت سر می دادند. برخی از آنان فریاد می زدند، مردم خواهان سقوط رژیم بحرین هستند.

نگرانی سازمان ملل از اوضاع بحرین

دبیرکل سازمان ملل رویدادهای بحرین را نگران کننده خواند و خواهان پایان خشونت ها در این کشور شد.

بانکی مون گفت، اخبار دریافتی از بحرین بسیار نگران کننده است و ما معتقدیم که در این کشور نباید علیه تظاهرکنندگان و خبرنگاران خشونت به کار برده شود.

دبیر کل سازمان ملل افزود، جواب ناآرامیهای بحرین ایجاد تغییرات است و نه سرکوب. زیرا توسعه پایدار در سایه قدرت مردم تحقق پیدا می کند و جایی که دولتها پاسخگو هستند رشد همه جانبه صورت می پذیرد.

وی افزود، بسیاری از جوانان بحرین از دسترسی به شغل مناسب، آزادی بیان، آزادی تجمعات و آزادی ارتباطات جمعی محروم هستند و مورد غفلت قرار گرفته اند و مقامات بحرین از اوضاع فعلی باید این درس را فرابگیرند که باید هرچه زودتر تغییرات را شروع کنند.

در بحرین اکثریت مردم شیعه هستند اما یک حکومت سنی در این کشور برقرار است. شیعیان این کشور علیه خود احساس تبعیض می کنند و خواستار کناره گیری نخست وزیر کشورشان هستند که از 40 سال پیش در قدرت است.

از سوی دیگر سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد در سرکوب معترضان در بحرین تا کنون 24 نفر کشته شده اند. مخالفان همچنین از ناپدید شدن 60 تن دیگر خبر داده اند.

در واکنش به کشته شدن تظاهرکنندگان بحرینی، نمایندگان شیعه پارلمان از قصد خود برای کنار کشیدن از مجلس خبر داده اند و اصلی ترین حزب مخالف شیعه در بحرین نیز حمله پلیس به تظاهرکنندگان را بشدت محکوم کرده است.

همزمان وزیر امور خارجه انگلستان نسبت به دخالت رژیم تهران در امور داخلی بحرین هشدار داده است.

ویلیام هیگ در پیامی ظاهرا خطاب به رژیم تهران گفته است، ما با هرگونه دخالت در امور بحرین توسط سایر کشورها یا هر اقدامی که تنش های فرقه‌ ای بین جوامع سنی و شیعی را دامن بزند، مخالفیم.

گفتنی است خبرگزاری حکومتی ایرنا به نقل از یک منبع در وزارت خارجه رژیم گزارش کرده است، جمهوری اسلامی خواستار خویشتنداری و عدم توسل به خشونت و توجه به مطالبات مردم بحرین است.

تبعید دو زندانی به زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا - اعتصاب در زندان دیزل آباد کرمانشاه موجب تبعید دو زندانی و ضرب و شتم عدهٔ دیگر شد.

بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هرانا روز ۲۵ بهمن تعدادی از زندانیان زندان دیزل آباد کرمانشاه، بمنظور اعتراض به‌ نقض حقوق انسانی خویش دست به‌ اعتراض زدند که علیرغم سرکوب این زندانیان توسط گارد ویژه‌ و انتقال ده‌ها زندانی به‌ سلول انفرادی و تبعید ۲ نفر از زندانیان به‌ سیستان و بلوچستان همچنان جو زندان نا‌آرام و متشنج اعلام شده‌ است.

گفتنی است، وضعیت زندانیان سیاسی محبوس در این زندان بسیار نامساعد گزارش شِده است و طی ماه‌های گذشته یک زندانی سیاسی به نام پیمان خنجری که به اتهام هواداری از سازمان مُجاهدین خلق در این زندان محبوس بود به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان جان باخته است.


دستگیری ۱۷ نفر در تجمع ۲۵ بهمن کرمان

خبرگزاری هرانا - در حالی که از تجمع معترضان در کرمان در روز ۲۵ بهمن خبر قابل توجهی به رسانه ها نرسیده، دادستان عمومی و انقلاب کرمان اعلام کرد که در این شهر در روز ۲۵ بهمن تجمع اعتراضی صورت گرفته و در پی ان جند تن از شهروندان بازداشت شدند.

یدالله موحد با اشاره به برگزاری تجمع "غیرقانونی" روز ۲۵ بهمن در یکی از میادین شهر کرمان گفت: "هفده نفر در این تجمع دستگیر و برای هشت نفر از آنان قرار بازداشت موقت صادر و مابقی با قرار التزام آزاد شدند."

به گزارش دادگستری کرمان، وی افزود: "پرونده این هشت نفر به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد جنجال و هیاهو، اقدام علیه امنیت داخلی کشور، تبلیغ علیه نظام، برپایی تجمعات غیر قانونی و توهین به مقدسات و مسوولان نظام در دست بررسی و انجام تحقیقات تکمیلی است."


بی خبری از آمار واقعی و سرنوشت مجروحان تظاهرات دوشنبه

براساس یک گزارش دریافتی، تعداد افرادی که در جریان تظاهرات روز دوشنبه 25 بهمن ماه در تهران مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند، بیش از میزان اعلام شده توسط مقامات و رسانه ‌های حکومتی است.

بنابر این گزارش، سه نفر از کسانی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته ‌اند، به بیمارستان "امام" در انتهای بلوار کشاورز منتقل شده بودند که یک نفر از آنها که گلوله به سرش اصابت کرده بود، کشته شده است.

هم ‌چنین هفت تن دیگر از مجروحین به بیمارستان سینا منتقل شده بودند که همگی بلافاصله با آمبولانس یکی از ارگان ‌های نظامی از این بیمارستان به محلی نامعلوم منتقل شده و از سرنوشتشان خبری در دست نیست.

یک نفر دیگر نیز به بیمارستان "حضرت رسول" منتقل شده است که در بیمارستان در گذشته است.

کشته شدن دستکم یک تن دیگر نیز در خیابان رودکی - توحید تائید شده است.


موج اعتراضات در منطقه به کشور عربی عمان رسید

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت، اعتراضات اجتماعی و سیاسی در کشورهای عربی گسترش می یابد. امروز صدها نفر از جمله شماری از زنان عمانی در یک راهپیمايی مسالمت آمیز در مرکز مسقط خواستار اصلاحات سیاسی شدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که دومین راهپیمایی از این نوع در یک ماه گذشته محسوب می شود، خیابان مرکزی مسقط را طی کردند.

تظاهر کنندگان شعار می دادند، ما خواستار اصلاحات هستیم.

بر روی پلاکاردی که یکی از تظاهر کنندگان در دست داشت، نوشته شده بود، دموکراسی کجاست؟

ماه گذشته نیز حدود دویست عمانی در مسقط در پدیده ای نادر در این کشور عربی خلیج فارس در اعتراض به افزایش هزینه های زندگی تظاهرات کرده بودند.

انتقال دو زندانی کرد زندان ارومیه به مکان نامعلوم

آژانس خبری موکریان
سرویس حقوق بشر

صبح دیروز دوزندانی کرد به نام های حسین میرزایی و احمد تموئی توسط مسئولان زندان احضارو به ‌مکان نامعلومی منتقل شدند.
تا لحظه تنظیم خبر از علت انتقال ومحل نگهداری این دو زندانی هیچ اطلاعی در دست نیست.
یادآور می گردد که حسین میرزایی به اتهام همکاری با احزاب مخالف به دو سال حبس و احمد تموئی نیز به اتهام ارتباط با یکی از احزاب کردبه 15 سال زندان محکوم شده اند.

شعار "مبارک، ..نوبت سیدعلی" در کنسرت شجریان در دبی

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e8Tp704A9v4

اولین تصاویر از تظاهرات ضد حکومتی در سوریه

یکی از خوانندگان: دوستان این لینک تظاهرات روز 17 فوریه 2011 در دمشق برعلیه نظام هم پیمان آخوندهای ایران ومردم با شعارهای : حرامیه حرامیه یعنی دزدان دزدان و همچنین ملت سوریه خوار نمیشود ماشین یک مسئول بلند پایه حکومتی را در محاصره می گیرند. خالد

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_hDah_xBMXE


تظاهرات در یونان؛ آتش زدن پرچم عقرب نشان رژیم

تظاهرات شماری از ایرانیان در مقابل سفارت رژیم در آتن / حضور مزدوران نقابدار بر روی پشت بام سفارت

http://www.youtube.com/watch?v=BWBG22DGqZc&feature=player_embedded


مقاومت دلیرانه مردم در برابر مزدوران رژیم در 25 بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=YN--2w6LZQY&feature=player_embedded


پایین کشیدن و لگد مال کردن عكس خامنه ای ۲۵ بهمن

http://www.youtube.com/watch?v=x7raAczvyj0&feature=player_embedded


تقدیم به همه جان باختگان راه آزای: ندا، سهراب، اشکان و

http://www.youtube.com/watch?v=MrIur3UrX24&feature=player_embedded


کارگرانی هستند که حتی يک وعده غذا بدست شان نميرسد

ايران كارگر

وضعيت کارگران روزبه روز وخيم تر ميشود. کساني هستند که حتي يک وعده غذا بدست شان نميرسد

فشار ناشي از حذف يارانه ها قبل ازهرکس بردوش اقشار کم درآمد وبطورخاص کارگران سنگيني ميکند باتوجه به اينکه حدود يک ماه به عيد باقي مانده اين وضعيت نگراني جديدي رابراي کارگران ميهنمان ايجاد کرده است.
يکي از کارگران دراين رابطه گفت : مشکل گراني چيزي نيست که کسي آنرا کتمان کند واقعا مردم درفشارند خيلي ازکارگران هستند که حتي يک وعده غذابدست شان نميرسد واين موارد حتي باعث جدايي خانواده ها شده است .جالب اينجاست که صبح بلند ميشوي يکدفعه ميشنوي همه چيز 20برابر ,30برابر شده است بعد هم آقايان ميآيند ميگويند هيچ چيز نشده ,چطور چيزي نشده است ,همه چيز گران شده , کدام جنس ارزان است تازه قول گران شدن اجناس رابراي بعد ازعيد ميدهند سوالم اين است که آيا بالاي اين مملکت کسي نميداندچه بلايي برسرمادارد ميآيد فکر نميکنم کسي نداند همه خوب هم ميدانند .

http://www.irankargar.com/


سنگربندی در میدان توحید تهران در 25 بهمن ماه

http://www.youtube.com/watch?v=lyE-lwd4h7o&feature=player_embedded


نیروی انتظامی این فیلم را ببیند و زودتر به مردم بپیوندد

پناه دادن جوانان ایرانی به نیروهای انتظامی در جریان اعتراضات سال گذشته

http://www.youtube.com/watch?v=MjY0xphKRxw&feature=player_embedded


تظاهرات فردا در تهران؛ ساختمان راهنمایی رانندگی مرکز را دریابید

به گزارش سایت جرس، یک مامور راهنمایی رانندگی گفته است، در جریان خیزش و وقایع روز ۲۵ بهمن، یکی از محل های نگهداری بازداشت شدگان، ساختمان راهنمایی رانندگی مرکز (واقع در خیابان آزادی) بود، که حدود صدها تن از بازداشت شدگان را در سکوت خبری، در آن محل با وضعیت بد نگهداری می کردند.

 

بالای صفحه

... بیشتر